Wakacje/urlopy

A może nad Bałtykiem?

Wakacje nad polskim morzem to przede wszystkim wakacje dla naszego zdrowia. Z uwagi na morski klimat, nasz organizm musi przygotować się do przetrwania w innych warunkach i co za tym idzie, intensywniejszego działania.  Taka zmiana klimatu wpływa pozytywnie na działanie układu odpornościowego, poprawia jego działanie i pomaga nam cieszyć się lepszym zdrowiem. Szczególnie dobry jest morski klimat dla dzieci. Prawdopodobnie ze względów zdrowotnych Bałtyk to wziąć najpopularniejszy kierunek wypoczynkowy dla rodzin z dziećmi!

Co zyskujemy dzięki jodowi?

Popularny i często chwalony jod wspomaga działanie tarczycy. Tarczyca jest gruczołem, który produkuje hormony, odpowiedzialne za działanie wielu różnych układów w naszym ciele: układu nerwowego, mięśniowego, krążenia. Tarczyca odpowiada również za naszą wagę, kondycję psychiczną i temperaturę ciała. Jeżeli w naszym nieogranie jest niedobór jodu zaczynamy zmagać się z brakiem energii, problemami emocjonalnymi, tyciem, ponadto nasze włosy i paznokcie robią się słabe.

Aby uniknąć tych przykrych dolegliwości…

warto spędzić co najmniej dwa tygodnie w morskim klimacie. Bryza morska pozwala na dotlenienie organizmu, oczyszcza1433860570wqrz2za i nawilża płuca i oskrzela. Pobyt nad morzem niesie również ukojenie alergikom, bowiem wiatr od morza niesie czyste, wolne od pyłków powietrze.

Bałtyk nie tylko w lecie

Co ważne w przypadku odpoczynku nad Bałtykiem najkorzystniej jest spędzać czas między marcem a październikiem. Właśnie wtedy w powietrzu jest najwięcej jodu. Jeżeli więc zależy nam na walorach zwrotnych pobytu nad morzem, warto zaopatrzyć się w ciepłą kurtkę i przyjechać w sezonie największych sztormów.

Wybór miejsca noclegowego

Przy wyborze hotelu warto kierować się naszymi potrzebami. Jeżeli jedziemy nad morze by spędzić rodzinne wakacje z małymi dziećmi, dobrze jest zdecydować się na hotel przyjazny dzieciom, w którym znajduje się dużo atrakcji dla dzieci: place zabaw, kluby malucha i inne. Warto znaleźć miejsce blisko morza, tak by cały dzień nasze pociechy mogły korzystać z dobroczynnego wpływu morskiego powietrza.  Dobrym pomysłem jest również zabranie ze sobą zabawek i akcesoriów do aktywności na plaży, szczególnie gdy planujemy letni urlop. Dziecko nie będzie się nudziło, a my będziemy mieć pewność, że długo przebywa w pozytywnym dla niego klimacie.

W przypadku gdy na wakacje wybieramy się sami lub w parze, dobrze wybrać jest hotel w spokojnym miejscu, w którym nie ma wielu rodzin z dziećmi. Hałasy, które dzieci robią, mogą być męczące dla każdego kto dzieci nie ma oraz dla tych którzy wyjechali na wakacje by od dzieci odpocząć.