Gry planszowe to niewątpliwie jedna z najlepszych rozrywek towarzyskich – z pewnością uratowały już niejedną imprezę. Choć klasyki takie jak Chińczyk czy Monopoly kojarzą się przede wszystkim z dzieciństwem, kultowe planszówki przeżywają w ostatnich czasach prawdziwy renesans. Szczególną popularnością cieszą się dziś gry dla dorosłych, które zapewniają wszystkim porządną dawkę śmiechu i pozwalają zacieśnić więzy z najbliższymi.

Jesienne wieczory to idealna pora na odrobinę zdrowej rywalizacji, jednak zebranie dużego grona graczy nie zawsze jest możliwe. Wydaje ci się, że w takim wypadku zostają tylko karty? Nic bardziej mylnego. Rynek pełen jest dziś gier stworzonych specjalnie dla dwojga – to idealny pomysł na ciekawy wieczór z twoim partnerem!

Gierki małżeńskie

Andrzej Mleczko to jeden z najbardziej znanych rysowników w Polsce. Jego humorystyczne szkice podbiły już serca prasy i internautów. Nadszedł czas, by zawitały również do twojej sypialni. Wciągająca planszówka Gierki małżeńskie opatrzona zabawnymi rysunkami Andrzeja to gra idealna dla partnerów z poczuciem humoru i ogromnym dystansem do siebie. Kalambury, pytania otwarte czy testy z serii „wiem wszystko” to tylko niektóre z zadań w pakiecie. Walcz o żetony z wizerunkiem kupidyna odpowiadając poprawnie na pytania dotyczące twojej drugiej połówki i sprawdź jak doskonale do siebie pasujecie. A może dowiecie się o sobie czegoś nowego? Uwaga, pytania potrafią być dość osobiste, a tematy tabu nie istnieją. Czy jesteście gotowi na test? Ta planszówka dla dorosłych to najlepszy przepis na nudę.

Gierki małżeńskie mają obecnie kilka wariantów – oprócz edycji podstawowej znajdziecie w sklepach także Kalambury, Między słowami, Wiem wszystko oraz Znamy się. Gra Gierki małżeńskie dostępna jest także w anglojęzycznej wersji.

Ego: Love

Gra planszowa dla dorosłych, w której światło dzienne ujrzą nawet najpilniej strzeżone sekrety twojego partnera. Tu również nie istnieją tematy tabu. Podczas gdy jeden z graczy odpowiada na wylosowane pytanie, pozostali obstawiają jeden z trzech wariantów odpowiedzi. Karty z pytaniami potrafią zaskoczyć nawet najbardziej otwarte osoby. „Czy spotykałeś się kiedyś z więcej niż jednym partnerem na raz?” lub „Czy pomyliłeś kiedyś imię, zwracając się do swojej partnerki?” to tylko niektóre z zagadek. To doskonały sposób na sprawdzenie wiedzy o swoim partnerze i znajomych, a przy tym źródło dobrej zabawy nie tylko dla dwojga.

gierki małżeńskie gra

Czarne historie

Gratka dla fanów horroru i zagadek kryminalnych. „Czarne historie” to karciana rozgrywka polegająca na rozwikłaniu prawdziwego lub zmyślonego przestępstwa. Gracze zadają  pytania osobie posiadającej kartę z historią, a ta może odpowiadać na nie jedynie „tak” lub „nie”. „Czarne historie” doczekały się już wielu edycji, również w wydaniach o zabarwieniu seksualnym – opcja w sam raz dla par lubiących mroczne zagadki.

 Carcassonne

Strategiczna gra dla par, którym rywalizacja nie straszna. Budujcie zamki, łąki, drogi i miasta i przejmujcie kontrolę nad nowymi obiektami. Jedyne, czego potrzebujecie to przestrzeń do gry – łóżko w niedzielny poranek sprawdzi się tu idealnie! Wciągnijcie do gry znajomych lub konkurujcie między sobą i sprawdźcie która połówka jest lepszym strategiem. Ta rozgrywka to wiele godzin świetnej zabawy i sposób na pobudzenie mózgu do pracy po relaksującym weekendzie.

Scrabble

W zestawieniu nie mogło zabraknąć także klasycznej gry słownej. Wymyślcie własne zasady sporządzając pulę słów zakazanych lub ustalając kary za ułożenie nieistniejącego wyrazu – tu ograniczenie stanowi tylko wasza wyobraźnia! Każda partia Scrabble jest jedyna w swoim rodzaju, a szanse na zwycięstwo są zawsze wyrównane. Pobudźcie szare komórki do pracy i puśćcie wodze fantazji – być może Scrabble staną się waszym sposobem na urozmaicenie komunikacji?

Nie podlega wątpliwości fakt, że gry planszowe łączą ludzi. Nieważne, czy spędzacie czas we dwoje, czy w gronie znajomych – ta forma rozrywki zawsze przyniesie wam mnóstwo zabawy.