Każdy troszczący się o dobro i bezpieczeństwo swojego malucha rodzic chce mu zapewnić najlepsze produkty, dzięki którym dziecko będzie zdrowe i dzięki którym będzie odczuwało komfort. Pieluchy są jednym z niezbędnych elementów codziennej higieny bobasa i od ich jakości zależy samopoczucie dziecka. Z pewnością kupując pieluszki Bambi Nature chcesz wiedzieć, czym się one charakteryzują, a czym różnią od innych zwykłych pieluch, dlatego w tym artykule poruszamy ten temat.

Ekologiczne pieluszki naturalne

Nie ma wątpliwości, że ilość pieluch dostępnych na rynku jest ogromna i, tak jak w przypadku wielu produktów, często trudno jest zdecydować co wybrać. Niezależnie od tego, czy jesteście rodzicami, którzy po raz pierwszy w życiu zaczynają orientować się w kwestiach opieki nad dzieckiem, czy chcecie zmienić do tej pory używane pieluszki, zapraszamy do lektury tego artykułu, w którym powiemy o różnicy pomiędzy pieluchami Bambi Nature, a najczęściej spotykanymi, popularnymi rodzajami pieluch.

Pieluchy Bambi Nature to produkty naturalne, czyli stanowiące szereg zalet zarówno dla samych maluchów, jak i dla środowiska. Już samo to sprawia, że są podwójnie wartościowe. Jeśli chodzi o relację tych produktów ze środowiskiem naturalnym, są one biodegradowalne, a więc nie pozostawiają one po sobie sztucznych materiałów. Co więcej, materiały, które pozyskuje się do zrobienia takich pieluch, pochodzą wyłącznie ze źródeł, które są odpowiednio zarządzane, co jest potwierdzone odpowiednimi certyfikatami, między innymi certyfikatem Rady ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej.

Zdrowe pieluszki dla dzieci

Naturalne produkty wykonane w odpowiedni sposób sprawiają, że automatycznie zmniejsza się ryzyko wysypek, odparzeń czy przegrzania narządów płciowych u dzieci. W każdej pieluszce ważne jest, aby dobrze przylegała ona do ciała dziecka, jednocześnie przepuszczając powietrze i nie narażając malucha na bliski kontakt z wydalanymi cieczami do momentu zmiany pieluszki. W przypadku pieluch Bambi Nature zastosowano wkłady z pulpy drzewnej, która jest bielona wodą utlenioną. Takie połączenie sprawia, że powietrze ma łatwy dostęp do ciała dziecka i nie jest ono narażone na przegrzanie. W tym typie pieluch znajduje się także materiał, który oparto na celulozie, która jest znacznie bezpieczniejsza, niż materiały w innych pieluszkach, w których wykonuje się je z zastosowaniem kwasu akrylowego.

Wszystkie te elementy pieluch Bambo Nature bezpośrednio wpływają na zdrowie o komfort malucha. W jaki sposób? Materiały, z których pieluszki są zrobione, są naturalne, a więc przyjazne skórze dziecka. Mają taką grubość, która nie pozwala na przeciekanie, a jednocześnie nie są za grube i nie utrudniają ruchów malucha oraz nie powodują dyskomfortu. Znajdują idealne zastosowanie w podrażnionej skórze niemowlaka na pupie – pieluszkowe zapalenie skóry. Wysokiej jakości materiał naturalny powoduje również dobre wchłanianie, co nie tylko eliminuje nieprzyjemne odczucia u dziecka, lecz przede wszystkim nie pozwala na łatwe rozmnażanie się bakterii, które mogą wywoływać kolejne skutki uboczne.

Dzięki wszystkim tym cechom, widzimy, jak wartościowym produktem są odpowiednio zaprojektowane pieluszki, które nie tylko dają dziecku komfort, ale też chronią je przed przegrzaniem czy odparzeniami. Co więcej, jeśli do tej pory stosowaliście inne pieluchy i wywołały one u Waszych maluchów wspomniane skutki uboczne, możecie je leczyć nie tylko specjalnie do tego przeznaczonymi formułami, lecz także używaniem pieluch Bambo Nature, które przyniosą waszym maluchom ulgę i przyzwyczają ich skórę do nowego, zdrowszego trybu życia. Są to produkty różniące się od popularnych wariantów naprawdę wyraźnie, o czym świadczą certyfikaty, ale przede wszystkim opinie tysięcy zadowolonych rodziców.