Aby w dzisiejszych czasach przyciągnąć do siebie klientów, trzeba stosować wiele, różnych metod marketingowych. Jednym z lepszych rodzajów marketingu, który coraz częściej widoczny jest w różnych miejscach w Polsce, jest Digital Signage. Jest to naprawdę świeży pomysł i doskonała forma prezentacji. Warto o nich wiedzieć tyle, że aż 25% klientów dokonało zakupu produktu, który widzieli na tego typu reklamie. Są więc one jak najbardziej skutecznie. A na czym dokładnie polega idea Digital Signage?

Czym jest Digital Signage?

Przede wszystkim, Digital Signage to telewizor umieszczony w galerii handlowej, ale nie tylko. To także pewnego rodzaju system, dzięki któremu wyświetlane na takim telewizorze reklamy są dostosowane pod klienta. To, co przedstawiają reklamy, jest przedstawiane w taki sposób, aby klient wrócił do danego sklepu po raz drugi, kupić prezentowany w reklamie produkt. W dzisiejszych czasach system Digital Signage można zobaczyć wszędzie – małe telewizorki znajdują się w autobusach, galeriach handlowych, urzędach a nawet w hotelach czy pociągach.

Jak więc widać, Digital Signage to rodzaj marketingu, w którego skład wchodzą wielkoformatowe ekrany oraz specjalny system do zarządzania treścią. System ten to specjalne oprogramowanie, dzięki któremu możliwe jest zaplanowanie oraz dostarczenie odpowiednich treści na ekrany. Dzięki niemu można zaplanować to, jaką kolejność będą miały reklamy, co jaki czas będą się powtarzać oraz ile łącznie będzie powtórzeń danego spotu. Wszystko musi być zaplanowane tak, aby pasowało chociażby do pory dnia. Jak więc widać Digital Signage to nie tylko wielkie monitory (chociaż oczywiście są one najbardziej widocznymi jego elementami) ale także specjalne systemy!

ims digital signage
źródło: ims.fm

Co jeszcze składa się na Digital Signage?

Digital Signage składa się także jeszcze system tworzenia treści, który daje możliwość projektowania reklam przy pomocy znajdujących się w systemie grafik czy multimediów. Za pomocą tego systemu można także rozmieszczać treści na monitorze lub wielu monitorach. Kolejnym i ostatnim już elementem, z którego składa się Digital Signage to system analizy i raportowania, na którym pokazywane są informacje dotyczące tego, jakie treści były pokazywane na monitorach i w jakiej ilości. Ten system zlicza także dokonane interakcje.

Całość Digital Signage jest więc dużo bardziej skomplikowana niż na samym początku się wydaje. Mimo wszystko, dzięki temu możliwa jest dokładna i bardzo skuteczna reklama danego produktu czy marki, ponieważ treści, które są wyświetlane na monitorach Digital Signage nigdy nie są przypadkowe. To właśnie poprzez planowanie wyświetlanych treści można uzyskiwać aż tak dobre wyniki marketingowe. Jak już zostało wspomniane, co czwarty klient decyduje się na zakup jakiejś usługi bądź produktu, który zostanie przedstawiony za pomocą monitorów Digital Signage. Decyduje się on także na to, by do danego sklepu powrócić po daną, reklamowaną rzecz. Liczby więc mówią same za siebie, Digital Signage jest rodzajem marketingu, który jest w pełni skuteczny.

Podsumowanie

Wiele jest rodzajów marketingu, zwłaszcza takiego który działa na narząd wzroku człowieka, jednak reklamy pojawiające się na telewizorach znajdujących się w takich miejscach, jak galerie handlowe, mają zdecydowanie bardzo duży potencjał. Reklamy pojawiające się na monitorach Digital Signage mogą powtarzać się dowolną ilość razy w dowolnych kombinacjach. Osoba, która zainstalowała Digital Signage może mierzyć to, jakie były interakcje dotyczące poszczególnych reklam.

Jest to świetny sposób na reklamę dla wszystkich tych, których sklepy znajdują się w tak zatłoczonych miejscach, jak galerie handlowe, ale nie tylko. Digital Signage to model marketingu, który dostępny jest już niemal wszędzie i specjalne monitory można zobaczyć nawet w takich miejscach, jak autobusy, pociągi, hotele czy urzędy. Jest więc spory wybór miejsc, w których dana firma może się ogłaszać. Jeżeli więc zastanawiasz się nad doborem rodzaju marketingu, który promowałby twoją firmę, to Digital Signage jest świetnym pomysłem, który coraz częściej wykorzystywany jest nie tylko na świecie, ale także w Polsce.