Firmy świadczące usługi porządkowe oferują szeroki wachlarz możliwości. Nie tylko dla osób prywatnych, ale też firm, restauracji, hoteli czy spółdzielni mieszkaniowych. Możemy skorzystać z takich opcji jak sprzątanie po zalaniach, porządkowanie strychów, piwnic i poddaszy, wywóz śmieci i gruzu.

Wśród wielu czynności można odnaleźć jeszcze jedną, równie ważną jak pozostałe. Jest nią sprzątanie mieszkań zaniedbanych. Bardzo często jest to złożony proces, różne przyczyny wpływają na to, że musi się odbyć. Może to być śmierć bliskiej osoby, która nie dbała zanadto o mieszkanie. Kolejną częstą przyczyną jest sprzątanie lokalu po eksmisji poprzedniego lokatora.

Na każdą sytuację

Częste są sytuacje, że spółdzielnia mieszkaniowa boryka się z problemem uporządkowania mieszkania po osobach trudniących się zbieractwem rozmaitych rzeczy. Mogą to być również miejsca libacji alkoholowych. Posprzątanie takiego miejsca jest niezwykle wymagające. Zatrudnienie profesjonalistów jest najlepszym rozwiązaniem na poradzenie sobie z tym zadaniem. Posiadają, bowiem odpowiedni sprzęt i umiejętności.

Pracownicy wynajętej firmy zdemontują meble i wywiozą je do utylizacji. Pozbędą się odpadów gabarytowych i innych śmieci zalegających w lokalu. Mieszkanie pełniące rolę przystanku dla libacji alkoholowych często są poważnie zaniedbane. Konieczne jest i dokładne wyczyszczenie po usunięciu śmieci. Wykwalifikowani pracownicy firmy porządkowej przeprowadzą dezynfekcję wszystkich pomieszczeń. Użyją do tego specjalistycznych preparatów oraz maszyn. Usuną również nieprzyjemny zapach wykonując dezodoryzację.sprzątanie mieszkania

Poważniejsze problemy

Może się zdarzyć, że w mieszkaniu, które kwalifikuje się do sprzątania zalęgły się insekty. Gdy pojawiają się pruski, mrówki bądź pluskwy, sprzątanie i odkażanie nie wystarczy. Jedynie dezynsekcja okaże się pomocna. Firmy porządkowe posiadają i takie usługi w swojej ofercie. Wykonują opryski atestowanymi środkami chemicznymi, zamgławianie zimną mgła oraz wykorzystują suchą parę wodną. Po takich zabiegach niechciani lokatorzy z pewnością znikną.

Jeżeli chodzi o mieszkania zaniedbane, kolejnym problemem jest odnalezienie w nim ciała zmarłego. W takiej sytuacji należy przeprowadzić dezynfekcję po zgonie. Bez niej mieszkanie nie będzie nadawało się do ponownego zamieszkania. W całym lokalu zostanie rozprowadzony specjalny preparat odkażający. Zneutralizuje szkodliwe dla zdrowia patogeny i wirusy. Jeżeli ciało znajdowało się w stanie rozkładu, wszelkie fragmenty tkanek i krew muszą zostać zebrane i zabezpieczone.

Wieloetapowe zadanie

Posprzątanie zaniedbanego mieszkania to ogromne wyzwanie. Na szczęście pracownicy profesjonalnej firmy wiedzą jak sobie radzić w każdej sytuacji. Po oględzinach lokalu będą wiedzieli, jakich środków użyć by przywrócić go do stanu używalności. Dezynsekcja czy sprzątanie po zmarłym nie stanowi problemu. Śmieci, odpady gabarytowe, meble, wszystko to zniknie z wnętrz i trafi do utylizacji. Następnie gruntowna dezynfekcja usunie wszystkie drobnoustroje, alergeny i inne niebezpieczne substancje.