Panele szklane to często wybierane rozwiązanie do kuchni i wielu innych pomieszczeń. Położenie paneli pomiędzy górnymi szafkami, a blatem jest bardzo estetycznym sposobem na dopełnienie aranżacji tego pomieszczenia. W przypadku zakupu paneli szklanych niezwykle istotny jest ich odpowiedni dobór. Na co więc zwrócić uwagę wybierając panele do kuchni i z jakich wskazówek warto skorzystać?

Jak dobrać panele szklane do wnętrza? 

Szeroki wybór paneli pozwala na wybranie takich wzorów, które nie tylko będą nam się podobały, ale też idealnie wpasują się w wystrój kuchni. Wiele różnych grafik sprawi, że każdy, kto szuka takich paneli z pewnością znajdzie coś dla siebie. Jeżeli chcemy, aby panele idealnie pasowały do wnętrza kuchni, warto kierować się istotnym w tej kwestii wskazówkami:

  • Jasne panele dla powiększenia wnętrza – nie od dziś wiadomo, że kolor biały odpowiada za optyczne powiększenie pomieszczeń. Jeżeli kuchnia nie jest dużych rozmiarów, możemy zastosować triki, które pomimo małego metrażu powiększą to pomieszczenie.
  • Odpowiedni motyw paneli – wybór zgodny z preferencjami klienta – w przypadku wyboru grafiki paneli każdy wybór jest tutaj dobry. W sprzedaży znajduje się ogromna ilość tego rodzaju paneli, dzięki czemu można stworzyć piękną i niepowtarzalną kuchnię. Motyw wybierany jest zgodnie z tym, co podoba się klientowi.
  • Jasna kuchnia – żywa kolorystyka paneli – w momencie, gdy chcemy uniknąć monotonii, warto postawić na żywe kolory, które dodadzą życia do każdego wnętrza. Podczas wyboru paneli należy uważać, aby kolory nie gryzły się, a wzorów w całym pomieszczeniu nie było zbyt dużo.
  • Duża kuchnia – ciemne panele – ciemny odcień paneli jest idealny do przestronnych pomieszczeń. Co więcej, panele szklane w kolorze czarnym pasują do kuchni w wielu odcieniach. Trzeba jednak zachować ostrożność, aby nie wybierać ciemnych paneli do małych pomieszczeń, ponieważ mogłyby zostać one przytłoczone.
  • Uzupełnienie całej aranżacji – zastosowane panele mają za zadanie, zazwyczaj uzupełnić istniejącą już aranżację. Niekiedy muszą one także ożywić pomieszczenie przy użyciu akcentów kolorystycznych. Ważne jest, aby zarówno kolory paneli, jak i mebli idealnie ze sobą współgrały.

Przykładowe połączenia paneli i wnętrza kuchni:

Jeżeli postawimy na idealne połączenie paneli szklanych z aranżacją kuchni pomieszczenie to stanie się ciepłe, przytulne, a zarazem eleganckie. W momencie, gdy mamy już wybrane  panele szklane, które nam się spodobają, powinniśmy się zastanowić, czy dany wzór będzie pasował do reszty wystroju.

W przypadku, gdy kuchnia została zaaranżowana już wcześniej, nie pozostaje nam nic innego, jak dobrać odcień lub grafikę paneli szklanych do tego właśnie elementu. Białe panele idealnie sprawdzają się w miejscach, gdzie na ścianie znajdują się różne kwieciste wzory. Takie połączenie sprawia, że pomieszczenie nie jest monotonne, a króluje tam harmonia. Często wybierane są też panele z ziarnami kawy.  Taki pomysł to idealni sposób na ożywienie kuchni od strony wizualnej. Panel z ziarnami kawy to dobre dopełnienie białych ścian, aby w pomieszczeniu nie zabrakło charakteru i wyjątkowej atmosfery. 

Jeżeli w naszej kuchni dominują odcienie szarości, warto postawić na ciemne lub czarne panele szklane, co doda elegancji oraz sprawi, że pomieszczenie zachowa swój urok. Często można spotkać także kuchnię w odcieniu mięty. Delikatny kolor miętowy będzie świetnie współgrał z panelami mającymi żywe zielone odcienie lub mozaikę.

kuchnia

Panele szklane w kuchni – szeroki wybór i wiele możliwości

Wybór paneli wbrew pozorom nie jest prosty, tak samo, jak wybór konkretnego sklepu z tego typu asortymentem. Jest to spowodowane w dużej mierze ogromną dostępnością wzorów i kolorów paneli. Na szczęście panele szklane do kuchni w Katowicach to wyłącznie nowoczesne wzory, które można dopasować do wielu różnych stylów. Dobra jakość paneli i ich wyjątkowe i niespotykane nigdzie indziej motywy to,  prawdziwa grata, dla osób lubiących unikalny charakter. Wyróżnia się mnóstwo zalet tak dużej gamy motywów, dzięki czemu kuchnia stanie się niecodzienna i zachwyci każdego, kto się w niej znajdzie.