Kiedy sesja  ślubna – uwaga na terminy

Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, że najlepsi fotografowie to ludzie niezwykle zajęci. Terminy mają już zarezerwowane na dużo wcześniej. Chcąc zatem zatrudnić dobrego fotografa, trzeba to zrobić odpowiednio wcześniej. Przed zaangażowaniem danej firmy do robienia zdjęć na własnym ślubie, dobrze jest jednak sprawdzić nie tylko renomę czy opinie o danym fotografie, ale także przyjrzeć się projektom, które dana osoba już zrealizowała.

Można to zrobić w internecie, ale także kontaktując się ze znajomymi parami, które wcześniej miały możliwość i oby przyjemność korzystania z pomocy danego fotografa. Opinie i komentarze są ważne, ale nie należy do nich podchodzić, jak do czynnika ostatecznego. Przede wszystkim dlatego, że każda sesja ślubna jest inna. Konkretni klienci mają na ogół także nieco inne oczekiwania czy wyobrażenia. Podstawowe znaczenie mają zatem dwie kwestie. Po pierwsze o zatrudnieniu fotografa trzeba pomyśleć wcześnie, a na najlepiej zarezerwować o tuż po ustaleniu daty samego ślubu. Następną sprawą jest podążanie za własnymi przekonaniami.

Sesja ślubna – nie daj się zwariować

Sugestie, podpowiedzi i milion często sprzecznych rad ze strony znajomych, przyjaciół i rodziny są istotne. Jednak tylko do pewnego momentu. Ostatecznie decyzję należy podjąć samodzielnie i w zgodzie ze sobą. Tylko w ten sposób nie będzie się miało żalu do innych, jeżeli coś się nie uda. Poza tym kierowanie się własnym gustem zmniejsza ryzyko, że sesje ślubne okażą się niepowodzeniem. Kiedy już wielki dzień się zbliża, a fotograf ślubny dawno ma tę datę zapisaną w służbowym kalendarzu, wówczas należy pomyśleć o koncepcji na sesję ślubną.

sesja ślubna Warszawa

Najczęstszym i najmodniejszym obecnie wyborem jest oczywiście plener ślubny. Zdjęcia na świeżym powietrzu biją rekordy popularności, o czym mogą się przekonać nie tylko weselni gości, ale również osoby spotykające pary młode w towarzystwie fotografa. Takie spotkania mogą się odbywać w bardzo wielu różnych miejscach. Począwszy od miejskich parków, przez sąsiedztwo pięknych budynków, na architekturze typowo użytkowej kończąc. Bez względu na miejsce, w którym ma zostać zorganizowana sesja ślubna, trzeba się do niej odpowiednio wcześnie przygotować.

Jak się przygotować?

Przede wszystkim nie można niczego zakładać. A tym bardziej udawać. Nawet niezbyt udane miny wyjdą na zdjęciu dobrze, jeżeli będą szczere. Natomiast pozowanie i pilnowanie każdego, nawet najmniejszego grymasu nie kończy się dobrze prawie nigdy. Warto natomiast skupić się na przyjemności przebywania w pięknym miejscu, bo niezwykłe okoliczności często towarzyszą sesjom ślubnym.

sesje ślubne Warszawa

A przede wszystkim pamiętać o radosnej chwili, która właśnie się wydarzyła lub ma za chwilę mieć miejsce. Należy się po prostu rozluźnić i cieszyć się chwilą. A o wszelkich realnych i zupełnie wymyślonych przeszkodach czy trudnościach najlepiej zapomnieć. Przynajmniej do czasu, aż sesja ślubna dobiegnie końca i będzie można czekać na jej efekty.