Każda para narzeczeńska stoi od wieków przed tym samym problemem. Podczas organizacji wesela pojawia się bowiem pytanie czy skorzystać z usług konferansjera czy raczej zespołu weselnego. Każdy lubi coś innego, ale przed dokonaniem ostatecznego wyboru dobrze jest poznać wszystkie zalety i wady. Warto zastanowić się na początku dlaczego zespół muzyczny może być lepszą opcją niż DJ.

Zalety

Jest ona na pewno dużo bardziej odpowiedni, jeśli na weselu gościć będzie towarzystwo przywiązane do tradycji, a posiłkowanie się zespołem na imprezie weselnej zalicza się do pewnego rodzaju zwyczaju. Korzystanie z pomocy kogoś innego jest stosunkowo nowym pomysłem i jest on dobry dla osób, które nie przepadają za muzyką na żywo. I tu właśnie ujawnił się bardzo duży atut zespołów weselnych – muzyka, którą tworzą wykonywana jest na żywo. Goście mają okazję posłuchać zupełnie nowych aranżacji znanych kawałków; poza tym sama zabawa przy grającej obok kapeli jest nie tylko swego rodzaju atrakcją, ale także pomaga w utworzeniu pewnej więzi między bawiącymi a grającymi. To na pewno pomaga w rozwinięciu dobrej zabawy. Inną zaletą skorzystania z usługi zespołu muzycznego jest to, że goście, którzy w małym stopniu przepadają za tańcami, mają okazję wysłuchania koncertu z możliwością obserwacji wykonawców.

Niektórych może takie coś zdziwić, ale w rzeczywistości dla części osób obcowanie z muzyką na żywo jest niezwykle ważne. Kolejnym walorem kapel weselnych jest to, że zapewniają one nie tylko całą oprawę muzyczną, ale także zajmują się prowadzeniem wszystkich zabaw. To w ich rękach leży poprowadzenie konkursów, zabaw i integracji towarzystwa. W zespole musi zatem znajdować się jedna osoba, która pełnić będzie funkcję nie tylko muzyka, ale także konferansjera. To naprawdę można policzyć na plus.

Wady

zespół weselny ŚląskA czy z każdej strony jest tak kolorowo? Oczywiście nie, zwłaszcza gdy w grę wchodzą pieniądze. Zespół weselny jest stosunkowo drogi, dlatego decydując się na muzykę na żywo, przygotować się trzeba na spory wydatek. Ważne jednak jest, aby nie brać tak zwanego kota w worku. Chcąc skorzystać z bandu weselnego, trzeba zaczerpnąć informacji, który byłby do tego idealny, taki jak np. Trzy i pół. To jest niezwykle ważne, jeśli chce się uniknąć sytuacji typu: zespół jest tak nietrzeźwy, że nie jest w stanie poprowadzić dalej zabawy, albo wokalista bądź wokalistka talentu raczej nie posiada i dlatego każdy utwór zostaje mizernie wykonany. Aby takie sytuacje miejsca nie miały, koniecznie trzeba brać sprawdzony zespół.

Trzeba też pamiętać, że podane przykłady to odosobnione przypadki, większość zespołów weselnych jest niezwykle profesjonalna, a wykonywana przez nich muzyka jest na najwyższym poziomie. Wskazane jest to, aby narzeczeni również pamiętali o tym, że muzycy potrzebować będą przerw, dlatego nie będzie zachowanej ciągłości muzycznej. Można jednak w tej sytuacji dopatrzeć się ogromnego plusu – dzięki takim pauzom goście będą mieli czas na to, by spokojnie odsapnąć, posilić się, ale także porozmawiać bez żadnego zagłuszacza w tle.