Szelki dla psa to bardzo ważne akcesorium spacerowe, które należy idealnie dopasować do swojego czworonoga. Od ich jakości i odpowiedniego dobrania zależy komfort wychodzenia z psem zarówno dla pupila, jak i dla jego właściciela. Na co zwrócić przede wszystkim uwagę podczas wybierania szelek dla psa? Jakie są dostępne rodzaje i typy szelek i jaki model będzie najlepszy? Dlaczego szelki obecnie cieszą się aż tak dużą popularnością? Sprawdź nasze podpowiedzi i znajdź idealne szelki dla swojego psa, które zapewnią mu komfort i bezpieczeństwo podczas każdego spaceru. Sprawdzą się one zarówno podczas krótkiego wyjścia do parku, jak i dalekiej wyprawy do lasu.

Idealne dopasowanie szelek dla psa kluczem do sukcesu

Wybór akcesoriów dla psa powinien być potraktowany bardzo poważnie. Poszczególne elementy wyprawki powinny być nie tylko ładne, ale przede wszystkim wygodne i odpowiednio dopasowane do Twojego psa i jego rozmiarów. Tak jest między innymi w przypadku misek i legowiska, a także oczywiście w kwestii doboru akcesoriów spacerowych dla Twojego czworonoga.

Idealne szelki dla psa muszą być odpowiednio dopasowane do wagi i wymiarów Twojego czworonoga. Dzięki temu, że szelki mają najczęściej regulację wielkości, która umożliwia ich dopasowywanie do psa, nie trzeba ich aż tak często wymieniać. Należy jednak pamiętać, że akcesoria, których będziesz używać na spacerach z psem, gdy ten będzie szczeniakiem, niestety nie będą pasować do niego wtedy, gdy ten będzie już psem dorosłym. Wraz ze wzrostem pupila należy dopasowywać do niego nie tylko rozmiar, ale warto zwracać także uwagę na to, jak zachowuje się on na spacerach i czy nie warto rozważyć innego, lepiej dopasowanego do jego potrzeb modelu.

Wybór szelek dla psów dostępnych na rynku

Obecnie na rynku akcesoriów dla psów szelki cieszą się ogromną popularnością. Coraz więcej właścicieli psów decyduje się na ich wybór, rezygnując z obroży jako z akcesorium spacerowego ze względu na bezpieczeństwo swojego pupila i komfort jego prowadzenia na smyczy. Szelki dla psa mają regulowane paski i dostępne są w różnych rodzajach. W przypadku psów małych ras oraz szczeniaków i psów, które bardzo mocno ciągną na smyczy, popularne są szelki bezuciskowe. Bardzo często wybieranym modele są szelki typu guard, które utrzymują zwierzę w ryzach podczas spaceru, ale jednocześnie nie uciskają go nigdzie ani nie krępują jego ruchów. Bardzo dobrze znanym i często wybieranym modelem są także popularne szelki norweskie, które siłę skupiają na klatce piersiowej psa, a także szelki typu easy walk.

szelki dla psa ktory ciagnie na spacerach
Idealne szelki dla psów, które ciągną na spacerach znajdziesz w sklepie furkidz.eu!

Zastanów się, jakich szelek potrzebuje Twój pies

Wybór szelek dla psa to naprawdę istotna kwestia, od której zależy bezpieczeństwo i wygoda podczas spacerów.  Aby wybrać naprawdę idealny model dla swojego pupila, koniecznie zwróć uwagę na to, jak Twój pies zachowuje się podczas spacerów. Inne szelki będą dobre dla zwierząt ciekawskich, które mocno ciągną do przodu i mają przy tym naprawdę dużo siły, a inny model sprawdzi się dla czworonogów, które są spokojniejsze podczas wyjść. W przypadku psów, z którymi chcemy uprawiać różnego rodzaju sporty oraz wychodzić regularnie na bardzo długie spacery do lasu czy po górach, warto zastanowić się nad zakupem dwóch rodzajów szelek: na spacery codzienne i na dalsze wyprawy. Takie rozwiązanie zapewni zarówno Tobie, jak i Twojemu pupilowi komfort w każdej sytuacji.