Przygotowania do ślubu powinny być dobrze zaplanowane. Najlepiej w miarę możliwości wyznaczyć na tyle odległą datę, żeby na spokojnie można było wszystko zorganizować. Trzeba przyznać, że wybór daty uzależniony jest nie tylko od preferencji Państwa Młodych, ale i od terminów, które zaproponuje menadżer danej sali czy hotelu, jeśli nie robimy wesela lub przyjęcia w domu.

Organizacja krok po kroku

Trzeba kierować się priorytetami – na początku najważniejsze są terminy i to nimi trzeba się kierować. Jednak kiedy już mamy zarezerwowany termin, salę i godzinę w kościele lub miejscowym Urzędzie Stanu Cywilnego, można zacząć myśleć o innych kwestiach. Na pewno przy okazji szukania sali przyszli małżonkowie zaczynają planować również listę gości. Warto na tym etapie zająć się też zaproszeniami, tym bardziej, że okres oczekiwania na nie może być wcale tak długi.

Zaproszenia Ślubne

Planując listę gości, od razu liczcie, ile zaproszeń będzie potrzebne – wiadomo, że małżeństwa zapraszamy razem, na jednym zaproszeniu, ale jak zapraszać ich dzieci? Czy młode kuzynostwo albo rodzeństwo Pary Młodej, dzieci chrzestnych albo dalsza rodzina potrzebują osobnych zaproszeń, czy wypada zaprosić wszystkich razem?

Można przyjąć prostą zasadę – jeśli młoda osoba mieszka już poza domem, a zwłaszcza – jeśli z kimś się już spotyka, warto potraktować ją jak równoprawnego dorosłego i doręczyć osobiście podwójne zaproszenie ślubne. Potraktowanie kuzynki czy kuzyna jak dzieci i zaproszenie ich razem z wujostwem może być źle odebrane.

Najpiękniejsze zaproszenia ślubne

A jak wybrać najlepiej? Najpierw zastanówcie się, czy wybieracie jakiś motyw. Wiele osób decyduje się na jeden element, który połączy wszystkie inne i nada całemu wydarzeniu spójnego charakteru. Może to być kolor lub jakiś styl, np. country, glamour itd. Do tego motywu powinny nawiązywać również teksty zaproszenia ślubne, tak by stanowiły zapowiedź eleganckiej zabawy lub spokojnego przyjęcia, których informują.

zaproszenia ślubne

Wybierzcie zaproszenia, które pasują także do was. Lubicie zaszaleć? To postawcie na oryginalne, autorskie projekty. Wolicie prostotę i dobry gust – warto wybrać coś z gotowego szablonu. A może chcecie coś nietuzinkowego? Bez problemu znajdziecie możliwość realizacji wszystkich upodobań. W szale wybierania motywów nie zapomnijcie podać w treści wszystkich potrzebnych informacji oraz kontaktu zwrotnego do siebie, z prośbą o potwierdzenie przybycia! To bardzo ważne dla kwestii organizacji, żeby nie przepłacić za połowę pustej sali…