Jesień jest idealną porą roku, podczas której stawiamy sobie nowe cele i wymagamy od siebie więcej. Bardzo często, wraz z rozpoczęciem się jesieni, wiele osób zaczyna uczęszczać na siłownię. Dość duża część osób aktywnych fizycznie, wybiera praktykowanie jogi. Jest to zbiór rozmaitych ćwiczeń relaksacyjnych, które można dziś ćwiczyć wraz z instruktorem, jak i samotnie. Od kilku lat, joga cieszy się szczególnym zainteresowaniem. Coraz więcej jest szkół, w których można poznać konkretne zestawy ćwiczeń i nauczyć się, jak w prawidłowy sposób wykonywać poszczególne ćwiczenia.

Ciepłe powietrze, słońce oraz rozkwitające rośliny i drzewa, to elementy krajobrazu, jakie wpływają na nas pozytywnie. Wiele osób ćwiczy jogę w plenerze, ze względu na sprzyjające warunki i wygodę. Jednak znaczna większość jogistów uczęszcza na zajęcia do szkoły. W sali można rozłożyć maty oraz stosować różnorodne akcesoria do jogi. W specjalnym pomieszczeniu panuje cisza i spokój – niekiedy instruktor jogi włącza uspokajającą, kojącą muzykę, by ćwiczenia wykonywało się przyjemniej.
Na zajęcia z jogi uczęszcza wiele osób, dzięki czemu i my możemy wybrać się tam z bliską nam osobą. Zawsze raźniej jest rozpocząć zupełnie nowy rodzaj ćwiczeń z kimś.

Joga dla każdego

Z ofert szkół jogi oraz prywatnych instruktorów, najczęściej korzystają kobiety. Warto jednak dodać, że ze względu na specyfikę ćwiczeń, jaką charakteryzuje się joga, każdy z nas może zacząć ją praktykować. Joga jest więc odpowiednią formą relaksu zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn w każdym wieku. Najmłodsi uczestnicy jogi mogą mieć kilkanaście lub nawet kilka lat.

Poziom trudności, jakimi cechują się ćwiczenia jogi, jest bardzo niski. W znacznej większości są to bowiem ćwiczenia na rozciąganie. Istnieją zestawy trudniejsze i prostsze, które można dobrać według swoich indywidualnych możliwości. Wiele osób, które decydują się na rozpoczęcie swojej przygody z jogą, najpierw zaczynają uczęszczać na zajęcia, by wiedzieć, w jaki sposób wykonywać konkretne ćwiczenia.

akceosria do jogi

Korzyści z praktykowania jogi

Wiele jest korzyści, jakie wiążą się z regularnym praktykowaniem jogi. Jest to jednak z wielu form aktywności fizycznej, którą może praktykować dosłownie każdy. Wybierając jogę i odpowiednie zestawy ćwiczeń, nie będziemy długo musieli czekać na efekty:

  • Lepsza kondycja ruchowa – praktykując jogę, już po kilku tygodniach możemy zauważyć efekty, jakie towarzyszą regularnym ćwiczeniom. Poprawia się rozciągliwość mięśni i sprężystość ciała.
  • Poprawa stanu psychicznego – zgodnie z zasadą ‘w zdrowym ciele zdrowy duch’, większość z nas zgodzi się z faktem, iż joga ma zbawienny wpływ na naszą psychikę. Praktykując przez godzinę, kilka razy w tygodniu, zapewniamy sobie znaczną poprawę zdrowia psychicznego. Joga zawiera bowiem same zestawy ćwiczeń rozciągających, które mają również za zadanie nas uspokoić.
  • Wpływ na zdrowie – stan naszego organizmu znacznie się polepsza, jeśli decydujemy się na regularne praktykowanie wybranej aktywności fizycznej. Joga nie przeciąża naszego organizmu i pozytywnie wpływa na naszą kondycję psychoruchową.
  • Aktywna forma spędzania wolnego czasu ma praktycznie same korzyści. Jest to więc alternatywa, która umożliwia nam spędzanie czasu w nieco inny sposób. Joga, jako ćwiczenia relaksujące i uspokajające, pozwala nam się wyciszyć po ciężkim dniu. Serie wybranych ćwiczeń ukoją nasze zmysły i pozwolą nam się rozluźnić.

 

 

Kurs jogi Warszawa

Adres firmy: ul. Sandomierska 17/7

Telefon kontaktowy: 664060083

Poczta: olga@jogabalans.pl

Odnośnik do strony www: http://jogabalans.pl/