Dzień dziecka to święto ukochane przez małych chłopców i dziewczynki na całym świecie! W Polsce do tradycji związanych ze świętowaniem tej okazji należy obdarowywanie pociech drobnymi podarunkami. Jako że przypada on 1.06. zabiera się wtedy dzieci na lody, zapewnia ciekawe atrakcje i rozrywki, tak by był on wyjątkowy. Jeśli szukasz prezentów na Dzień Dziecka, za które nie zapłacisz więcej niż 100 zł, zapoznaj się z poniższym artykułem, w którym znajdziesz garść inspiracji.

Zabawa i nauka — ciekawe pomysły na upominek edukacyjny

Każdy chce by jego dziecko rozwijało się prawidłowo i bawiło się przy tym świetnie. Zabawki, gry i książeczki edukacyjne zapewniają ciekawą rozrywkę i pomagają ćwiczyć umysł. Motywują dzieci do zapamiętywania faktów i pomagają dbać o poprawę zdolności manualnych. Takie produkty pomagają też w rozwoju zainteresowań najmłodszych. Na przykład chłopiec, który interesuje się dinozaurami spędzi miło czas na lekturze książki opowiadającej o różnicach między gatunkami.

Mniej niż 100 zł kosztuje większość gier planszowych i puzzli. Takie prezenty są bardzo uniwersalne, bo można dobrać je stosownie do wieku obdarowanego. Różnią się bowiem stopniem trudności czy dostosowaniem do dojrzałości emocjonalnej na poszczególnych etapach dorastania. Gry planszowe służą też do umacniania więzi pomiędzy dziećmi i rodzicami.

Ubranie na prezent? Tylko takie, które rozbawi!

Dzieci widząc ubranie w torebce prezentowej nie mają z tego powodu zadowolonej miny. Może to się jednak zmienić, jeśli kupisz pociesze zabawną koszulkę z nadrukiem, który pokocha. Takie rozwiązanie jest korzystne dla Ciebie — brak kolejnych zabawek, które już nie mieszczą się w koszach na drobiazgi, oraz dla niego — fajny gadżet, którym można pochwalić się w szkole czy przedszkolu.

Zabawne hasła pojawiają się na T-shirtach przeznaczonych dla chłopców i dziewczynek. Możesz znaleźć produkty z napisami „Będę jak mój tatuś”, „Brudne dziecko, szczęśliwe dziecko”, „Ctrl+C, Ctrl+V z mamusi” i wiele innych. Mogą pojawiać się na nich też różne kształty i symbole. Popularne są też warianty z postaciami z kreskówek, takimi jak Myszka Miki. 

Każde dziecko będzie zadowolone też z koszulki ze swoim własnym imieniem! Taka personalizacja to doskonały pomysł i daje dużo radości. Dzieci z koszulkami zaprojektowanymi i wykonanymi na specjalne zamówienie czują się wyjątkowo, mają coś unikalnego, przeznaczonego wyłącznie dla nich. Wesoła koszulka to oryginalny pomysł na prezent dla każdego malucha!

Czas to świetny prezent!

Jeśli zależy Ci na tym, by Twoje dziecko zapamiętało ten wyjątkowy dzień, prócz prezentu, jakimi mogą być koszulki z nadrukiem, możesz podarować mu swój cenny czas. Dzieci chętnie wybiorą się z Tobą na lody lub na ulubioną pizzę, możesz jednak zorganizować coś więcej! Wspólna wyprawa do kina, na interesujące przedstawienie, zapadnie dziecku w pamięci.

Jeśli masz takie możliwości, dobrym pomysłem będzie wyprawa do ZOO, gdzie przez większość dnia będziecie wspólnie podziwiać zwierzęta i miło spędzać czas. W czerwcu pogoda najczęściej dopisuje, więc zabawa powinna się udać. W większych miastach dostępnych jest wiele ciekawych atrakcji, takich jak Aquaparki. Jeśli Twoje dziecko lubi zabawy w wodzie, będzie to najlepszy pomysł na spędzenie wspólnego dnia.

Jeszcze większą frajdę będzie miało dziecko, jeśli wycieczka, którą będziecie odbywać razem, przebiegnie w specjalnych strojach. Koszulki z nadrukami możesz dopasowywać w wersjach dla mamy i córki lub dla taty i syna. Dzień dziecka to doskonała okazja, by pokazać swoje rodzicielskie zaangażowanie, nawet taki gest może dla malucha wiele znaczyć.

Spraw by dziecko na długo zapamiętało swoje święto, podaruj mu prezent, który będzie strzałem w dziesiątkę. Pamiętaj, by wziąć pod uwagę gust i zainteresowania malucha. Wybieraj ciekawe prezenty wspierające edukację, wesołe koszulki, gry planszowe i spędź z nim tyle czasu, ile tylko możesz. Takie zachowanie mocno buduje więzi i wzmacnia poczucie bezpieczeństwa u najmłodszych. Każda minuta spędzona z dzieckiem, każde okazane zainteresowanie, zaprocentuje w przyszłości!