Zastanawiasz się nad rozpoczęciem treningu krav maga i rozważasz udział w profesjonalnych zajęciach? Jeśli Twoim zamiarem jest skuteczna nauka technik samoobrony, postaw na trening krav maga. Nauka systemu obejmuje podstawowe techniki walki, prowadząc uczestników przez poszczególne jego zagadnienia. Krav maga to świat dyscypliny, zasad walki i skutecznej samoobrony. Trenując regularnie i sumiennie, w ciągu kilku miesięcy ciężkiej pracy z amatora staniesz się wojownikiem pewnym własnych umiejętności i perfekcyjnie panującym nad ciałem. Jesteś osobą początkującą, a Twoja kondycja fizyczna pozostawia wiele do życzenia?

Krav maga to system obrony, który dostosowywany jest do różnych poziomów. Jego zadaniem jest przygotowanie każdej osoby na odparcie ataku. Przez angażowanie całego ciała i wszystkich partii mięśniowych, krav maga wzmocni Twoją siłę, wyrzeźbi mięśnie i poprawną postawę. Przy wsparciu profesjonalnego trenera wypracujesz szybkość, refleks i elastyczność. Krok po kroku, sam docenisz, jak zmienia się Twoje ciało i jaką skrywa w sobie siłę. Zdobyte umiejętności nie tylko wykorzystasz w chwili zagrożenia. Krav maga to doskonały system panowania nad własnym ciałem, dlatego przyda Ci się również w życiu codziennym. Wzmocnisz ogólny rozwój ciała i psychiki. Staniesz się pewny i świadomy własnej wartości.

Trening krav maga

Nie jest dla nas ważne, ile masz lat, ile masz wzrostu, ile ważysz i skąd pochodzisz. Podczas treningu wszyscy uczestnicy są równi. Nauka postępuje stopniowo, od przybrania poprawnej pozycji, która jest niezbędna zarówno w chwili ataku, jak i obrony. Następnie skupia się na nauce i doskonaleniu, każdego z elementów, składających się na system. Kopnięcia, uderzenia, pchnięcia – właściwie wykonane, dają Ci szansę na przetrwanie i obronę własnego zdrowia, a nawet życia. Nauczysz się jak prawidłowo wykonać:

 • kopnięcia w stawy,
 • uderzenia w splot słoneczny,
 • uderzenia w miejsca intymne,
 • uderzenia w gardło,
 • rzuty na ziemię,
 • ciosy sierpowe i proste.

Przechodząc na zaawansowany poziom, przeprowadzisz sparingi, uwzględniając scenariusz ewentualnego ataku napastnika. Nauczysz Cię, jak się zachować w chwili zaskoczenia, jak reagować w sytuacji, kiedy Twój przeciwnik ma przewagę siłową, a także jak prawidłowo i bezpiecznie wycofać się ze starcia z agresorem.

Krav maga przez wielu błędnie postrzegana jest jako sposób bicia. Opinia ta zrodziła się przede wszystkim z niezrozumienia tego systemu i jego sensu. Krav maga to system samoobrony, a ta ma na celu naukę skutecznej ochrony własnego zdrowia i życia. Walka jest tutaj jedynie ostatecznością. Na prawidłową samoobronę składa się:

 • szybka i prawidłowa ocena sytuacji otoczenia,
 • szybka i trafna analiza przeciwnika (jego siły, umiejętności i słabych punktów),
 • umiejętność obrony przed narzędziem,
 • analiza dostępnych przedmiotów i wybranie właściwego do obrony własnej,
 • umiejętność zabrania przedmiotów napastnikowi i wykorzystania ich do własnej obrony,
 • umiejętność wykorzystania otoczenia na swoją korzyść,
 • umiejętność wycofania się z sytuacji zagrożenia i nieprowokowanie potencjalnego napastnika.

Trenując i ucząc systemu krav maga instruktorzy opierają się na najważniejszych zasadach, przekazując je adeptom (instrukcje pochodzą ze szkoły nauki walki KravGym):

 1. zawsze unikaj niebezpiecznych miejsc i sytuacji,
 2. nigdy nie prowokuj osób, których nie znasz, a które mogą być dla Ciebie potencjalnym zagrożeniem,
 3. jeśli znajdziesz się w niebezpiecznym miejscu, natychmiast spróbuj się oddalić,
 4. jeśli znajdziesz się w niebezpiecznym miejscu i nie możesz się oddalić, walcz, dając z siebie wszystko – do wygrania masz swoje zdrowie i życie.