Czasami w domu pojawiają się najróżniejsze insekty, których w żaden sposób nie da się wytępić domowymi sposobami. Jednak nikt nie chce przecież mieszkać w domu, w którym znajdują się insekty. Nic więc dziwnego, że w takich wypadkach ludzie często wzywają profesjonalistów, którzy znają odpowiednie metody na zwalczanie insektów. A jakie są te metody? Co stosują profesjonaliści, by w końcu pozbyć się wszelkich insektów chodzących po domu? Czy dane usługi trzeba powtarzać, czy jednak są one jednorazowe?

Pluskwy – w jaki sposób się ich pozbyć?

Pluskwy to małe pasożyty żyjące w domu, które najczęściej zalęgają się w pościeli i w łóżku. Żywią się ludzką krwią, więc najczęściej właśnie po ugryzieniach można poznać, że zalęgły się akurat w naszym domu. Ugryzienia pluskiew nie są przyjemne i swędzą. A w jaki sposób można się pluskiew pozbyć raz na zawsze? Wymrażając je! A w jaki sposób wymraża się pluskwy? Za pomocą suchego lodu, pochodzącego z maszyny, w której jest ciekły dwutlenek węgla. Jest to opcja ekologiczna i szybka.

Nie trzeba powtarzać likwidacji pluskiew  – wystarczy taką usługę zamówić raz, aby wszystkie pluskwy (oraz jaja przez nie złożone) zostały wybite. Pokoju, w którym odbywało się wymrażanie pluskiew, nie trzeba wietrzyć. Ba, nie trzeba go także w żaden sposób przygotowywać do tej usługi. Nie jest też potrzebne to, aby chować przedmioty codziennego użytku, chować jedzenie, czy też by wychodzić z pokoju podczas wymrażania. Jest ono w pełni bezpieczne dla wszystkich, oprócz dla pluskiew. Ogromną zaletą takiego wymrażania jest też to, że nie zostawia żadnej wilgoci!

usuwanie insektów

Dezynsekcja – pozbądź się większego problemu!

Za pomocą dezynsekcji można pozbyć się znacznie większego problemu od pluskiew. Dezynsekcja pozwala na pozbycie się takich insektów, jak karaluchy, pchły, kleszcze, muchy, prusaki, osy, szerszenie, czy też roztocza (wraz z larwami oraz jajami). Dezynsekcja nie ma na celu wyłącznie względów estetycznych, ale także względy sanitarne. Takie insekty potrafią przenosić najróżniejsze choroby czy patogeny. Bezpieczniej jest mieszkać tam, gdzie takich insektów nie ma!

Dezynsekcję jednak należy powtarzać co jakiś czas. Istnieje wiele różnych metod dezynsekcji. Jedne metody wykorzystują opryski, są to metody najczęściej stosowane i polegają na tym, że rozpyla się trujący środek tam, gdzie insekty przebywają. Inną metodą jest metoda żelowa, która polega na tym, że w miejscu, gdzie przebywają insekty, rozkładana jest trutka w postaci drobnocząsteczkowej. Taka trutka jest w stanie przykleić się do owada, który później wniesie ją do gniazda. Oczywiście miejsce, w którym są owady, można także zagazować lub zamgławić.

Dezynfekcja – co to?

Dezynfekcja to z kolei taka czynność, która uniemożliwia zarażenie się czymkolwiek od otaczających nas mikroorganizmów. Na co dzień ludzie myją ręce, jednak dezynfekcja również jest oferowana przez profesjonalne firmy zajmujące się utylizowaniem insektów. Wykorzystują one takie środki chemiczne, jak związki fenolowe, aldehydy, krezol, jod, chlor oraz środki grzybobójcze. Aby zdezynfekować pomieszczenie, wykorzystuje się nawiewy gorącego powietrza, parę wodną, promieniowanie nadfioletowe oraz kilka innych metod.

Jak więc widać, w różny sposób można pozbyć się insektów z domu. Warto to zrobić, aby móc żyć w miejscu, które jest nie tylko czyste, ale także wolne od robaków i innych mikroorganizmów!