Czym jest suchy basen? Jest to tradycyjny basen wypełniony kolorowymi piłeczkami. Zna go każdy z nas. Stanowi on świetną atrakcje nie tylko w przedszkolach, ale również w dużych centrach handlowych oraz w niektórych restauracjach. Suchy basen stanowi atrakcją dla maluchów, która zagwarantuje im niecodzienną rozrywkę. Przy okazji korzystanie z basenu wypełnionymi piłkami wpłynie znacząco na ich rozwój. Jest to dobra alternatywa dla tradycyjnego basenów wypełnionego wodą.

Zalety zabawy z suchym basenie

Co może zyskać nasze dziecko podczas zabawy w suchym basenie? Kolorowe piłeczki, którymi wypełniony jest basen pobudzają wzrok i zadziałają stymulująco. Maluch będzie bardziej ciekawy i chętnie będzie odkrywał nowe rzeczy. Intensywne i różnorodne barwy ułatwią naukę kolorów. Suchy basen wpłynie również pozytywnie na rozwój ruchowy każdego dziecka. Maluch wykształci koordynację ruchową oraz umiejętność panowania nad ciałem. Będzie potrafił utrzymać równowagę nawet na najbardziej niestabilnym gruncie. Podczas zabawy w suchym basenie, nawet jeśli dziecko wywróci się, nie ma obaw, że stanie się mu krzywda. Elastyczne piłki amortyzują upadek nawet ze znaczącej wysokości. Miękkie ścianki basenu zapewnią, że dziecko będzie mogło bezpiecznie się bawić.

Dodatkową zaletą suchego basenu będzie fakty, że piłeczki zagwarantują naszemu dziecku masaż całego ciała, który nie tylko będzie relaksować, ale jednocześnie pozwoli rozluźnić napięte mięśnie. Z racji, że zabawa w suchym basenie znacząco może wpłynąć na rozwój naszych pociech, bardzo często stanowią one wyposażenie w przedszkolach. Są one odpowiednio dobrane pod względem wielkości oraz adekwatne do grupy wiekowej jakiej znajdują się przedszkolaki. Wysokość basenu nie może być zbyt duża. Dziecko stojące na dnie nie może być całkowicie zakryte piłeczkami. Podczas zabawy maluchy muszą być pilnowane przez opiekuna. W razie jakichkolwiek zagrożeń jego szybka reakcja zagwarantuje, że nasze dzieci będą całkowicie bezpieczne podczas gier i zabaw.suchy basen z piłeczkami

Zabawa w basenie z kulkami

Jeśli taki basen znajduje się w przedszkolu do którego uczęszcza nasza pociecha, warto zwrócić uwagę na same piłki. Powinny być one całkowicie gładkie oraz miękkie. Niedopuszczalna jest sytuacja gdy piłeczki mają ostre krawędzie. Basen razem z dodatkami musi być wykonane z bezpiecznego materiału, który nie będzie powodował jakichkolwiek reakcji alergicznych. Baseny z piłeczkami mogą posłużyć do wielu gier które nauczą dzieci współpracy między rówieśnikami. Segregacja piłek pod względem koloru, rzucanie do celu czy chociażby układanie wieżyczek to tylko niektóre z pomysłów jakie może zaproponować przedszkolanka podczas zabawy z dziećmi. Niektórzy rodzice decydują się na zakup suchego basenu do swojego domu. Można zakupić oryginalny komplet lub zdecydować się na kupienie osobno basenu i osobno piłeczek. W sytuacji gdy stwierdzimy, że kolorowych kulek jest za mało, z łatwością będziemy mogli zamówić je przez internet lub kupić w stacjonarnym sklepie dla dzieci. Są one powszechne i łatwo dostępne.

Basen z piłkami stojący w naszym mieszkaniu zagwarantuje, że dzieci będą chętniej spędzały czas w aktywny sposób. Suchy basen z piłeczkami będzie świetnym pomysłem na prezent na urodziny lub na gwiazdkę. Każda pociecha z pewnością doceni taki podarunek. Obecnie na rynku możemy znaleźć różne wielkości basenów charakteryzujące się odmienną głębokością. Porównajmy ceny między różnymi sklepami oraz sprawdzimy ofertę internetową. Po dokładnym zapoznaniu się co oferują nam producenci zdecydujemy się na produkt, który w pełni zaspokoi nasze oczekiwania. Jeśli w naszym mieszkaniu nie mamy miejsca na duży basen warto wybrać mniejszy odpowiednik, który będzie pełnił takie same funkcje.