Sprawa dotycząca poszukiwania swoich przodków, jest dziś coraz bardziej popularna. Osoby, które poszukują swoich przodków w krajach takich jak Polska, Ukraina, Słowacja itp., najczęściej potracili kontakty z bliskimi w czasie II Wojny Światowej lub tuż po jej zakończeniu. Poszukiwanie przodków nie należy do prostych zadań, choćby ze względu na nieznajomość większości z wymienionych krajów. Dodatkowo, nigdy nie mamy pewności, czy nasze poszlaki są zgodne z prawdą. Na szczęście zadanie to nie jest aż tak bardzo trudne ze względu na możliwości, jakie daje nam przede wszystkim Internet. Wiele osób tworzy drzewa genealogiczne, które może pozwolić nam na znalezienie naszej rodziny we Wschodniej Europie. Obecnie w Wielkiej Brytanii mieszka mnóstwo osób, które zostały rozłączone ze swoimi bliskimi w czasie wojny lub tuż po niej. Oferta ta wiec skierowana jest do Brytyjczyków, którzy pragną odzyskać lub chociaż nawiązać kontakt z przodkami i członkami rodziny. Poszukiwanie swoich przodków oraz członków rodziny jest dziś popularną sprawą, dzięki czemu możemy również liczyć na usługi firm, które ułatwiają nam zadanie.

Usługa, jaką oferuje firma

Firma organizuje wycieczki do wymienionych krajów, zarówno grupom jak i osobom indywidualnym, które chcą znaleźć swoje korzenie w danym kraju. Organizacja takiego wyjazdu zawiera w sobie tłumacza i /lub przewodnika, transport, zakwaterowanie, a także plan wycieczki.
Na stronie firmy można dowiedzieć się, że jej członkowie specjalizują się w pozyskiwaniu informacji dotyczących poszukiwania korzeni w danym kraju. Informacje takie uzyskiwane są dzięki odpowiednim umiejętnościom przeprowadzania wywiadów środowiskowych. Poza tym, firma korzysta z kamer, dzięki czemu wszelkie informacje są wiarygodne.
Oczywiście kamery i aparaty służą do dokumentowania miejsc i różnych rozmów. Miejsca, które się upamiętnia, to domy, groby potencjalnych krewnych oraz inne. Dokumentacja taka zawiera filmy, ujęcia, zdjęcia oraz plany GPS. Wszelkie zadania jakie wykonywane są przez członków firmy, w sposób znaczny ułatwiają poszukiwania wszystkich interesantom.

 W dzisiejszych czasach, w dobie Internetu, coraz więcej osób rozpoczyna poszukiwania dalszych lub bliższych, zaginionych członków rodziny.

genealogy tourism

Szczegóły powstania firmy

Ogólnie, sam pomysł zrodzenia się firmy powstał w Krakowie pomiędzy przewodnikami miasta. Wspólna pasja dotycząca historii Galicji oraz Centralnej Europy, doprowadziła do powstania firmy, która od 2003 roku działa we współpracy z osobami zainteresowanymi historią Europy w XX wieku. Dodatkowo, wszyscy współpracujący z firmą zajmują się poszukiwaniem przodków i członków rodziny (dosłownie korzeni) w wymienionych miejscach. Na stronie możemy dowiedzieć się, że dzięki wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, oraz z okazji 60-lecia wyzwolenia się z obozów koncentracyjnych w Auschwitz – Birkenau, znacznie wzrosło zainteresowanie Polską, sprawą obozów czy przesiedleń. Dziś o wiele łatwiej jest zdobyć wszelkie informacje na temat przodków – poza tym, każdy mieszkaniec Europy ma szansę odwiedzić Polskę i zwiedzić znany wszystkim obóz zagłady w Auschwitz.
Członkowie wchodzący w skład grupy kierującej firmą, wspominają również o podróżowaniu po Polsce, Węgrzech, Rumunii, Słowacji oraz Ukrainie. Dzięki samej idei usług, założyciele firmy posiadają kontakty w wielu miejscach we Wschodniej Europie, dzięki czemu możliwe jest skorzystanie z takiej pomocy. Dzięki temu możemy w końcu odnaleźć swoich przodków oraz członków rodziny.