Aby dziecko dobrze się rozwijało należy zapewnić mu zarówno ciekawe i interesujące zabawki jak i miłe, przyjemne otoczenie, w którym będzie mogło spędzać wolny czas. Warto pamiętać, że każdy przedmiot, gra czy zabawa w pewnym stopniu wpłynie na pociechę, więc należy dbać aby wszelkie elementy, które ją otaczają były dostosowane do jej wieku oraz jak najwyższej jakości.

Jak stworzyć przytulny pokój?

Aby dziecko czuło się swobodnie w swoim pokoiku każdy rodzic powinien postarać się zapewnić mu przytulne wnętrze, które będzie jednocześnie ładne i praktyczne. Dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w ciekawe oświetlenie, które oprócz podstawowej funkcji, jednocześnie będzie piękną ozdobą wnętrza. Lampki cotton balls z pewnością spodobają się zarówno młodszym jak i starszym dzieciom. Są to małe światełka ukryte w różnego rozmiaru kolorowych kulkach wykonanych z nitki. Lampki można swobodnie dobierać do koloru ścian lub według własnych upodobań. Niektórzy zdecydują się na jednobarwny zestaw lampek cotton balls, inni wybiorą zestaw, w którym kulki różnią się od siebie kolorami lub odcieniami. Aby urozmaicić wnętrze można zdecydować się na kontrastujący kolor lampek, tak aby stanowczo wyróżniał się na tle ścian.

Ciekawym rozwiązaniem może być lampa Miffy S, która nie tylko delikatnie oświetli pokój dziecka, ale jednocześnie będzie stanowiła wspaniałą ozdobę. Lampa jest wykonana na kształt królika, więc spodoba się w głównym stopniu młodszym dzieciom. Jest ona idealna do postawienia na podłodze. Nie nagrzewa się, a wykonanie z polietylenu gwarantuje, że lampka będzie trwała i odporna na zniszczenia. Podsiada ona również adapter, dzięki któremu można z łatwością regulować stopień natężenia światła. Lampa waży 2kg, co sprawia, ze jest stabilna, a dziecko jej nie wywróci.

Pokój do zabawy

Elementem pokoju, który oprócz zapewnienia świetnej zabawy, będzie stanowił ciekawą ozdobę jest basen z kulkami MiniBe. Jest on wykonany z pianki i powleczony pokrowcem. Niewielkie rozmiary basenu sprawią, że zmieści się on nawet do najmniejszego wnętrza. Basen z kulkami MiniBe jest dostępny w wielu kolorach. Barwę kulek można dobrać do koloru pokrowca, przez co całość stworzy niebanalny komplet, który pięknie udekoruje każdy dziecięcy pokój. Gama kolorystyczna jest szeroka, więc dobranie odpowiedniej wersji basenu i kulek nie będzie stanowiła większego problemu. Pamiętajmy, że suchy basen to nie tylko dobra zabawka, w której pociecha będzie spędzała mnóstwo czasu. Suchy basen pozytywnie wpływa na rozwój psychoruchowy dziecka, pobudza jego wyobraźnię przestrzenną i dostarcza mnóstwo bodźców zarówno wzrokowych jak i dotykowych. Ponadto intensywna zabawa wśród mnóstwa kulek będzie dla niecka nie lada wysiłkiem, które pozwoli mu rozładować nadmiar energii, a niestabilne podłoże zagwarantuje pracę nad umiejętnością koordynacji ruchów i równowagą.

łóżko piętrowe dla dziecka

Namiot TeePee także jest ciekawym pomysłem na urozmaicenie pokój dziecka. Mały namiot może stanowić skrytkę na zabawki lub miejsce popołudniowej drzemki. Kolor namiotu można swobodnie dobrać do wnętrza, tak aby idealnie się z nim komponował. Pociecha chętnie będzie spędzała w nim czas, zwłaszcza gdy jego wnętrze wyposażymy w miękkie poduszki i koce. Namiot TeePee postawiony w pokoju dziecka będzie ciekawym uzupełnieniem, które nada nowoczesnego akcentu i świeżości całemu pomieszczeniu.

Warto zadbać o wystrój pokoju dziecka. Dobrane kolorystycznie lampy czy zabawki będą stanowiły wspaniałą ozdobę, która zagwarantuje, że maluch będzie dobrze czuł się w swoim pokoju.