W przypadku wyboru komputera rodzinnego, ważne jest by zaspokajał on zróżnicowane potrzeby każdego domownika. Najważniejsze, jest zatem określenie tych potrzeb. Czy mamy w domu:

  • fana gier komputerowych
  • melomana
  • fana kina
  • osobę, potrzebującą komputera do pracy biurowej
  • grafika
  • etc.

Określanie potrzeb

W zależności od naszych potrzeb musimy się zdecydować na komputer, który ma dobrą kartę graficzną czy też dźwiękową. Dla fana gier komputerowych duże znaczenie będzie miał wydajny i mocny procesor, który nie będzie przycinał gier. Pomocne dla laików jest skorzystanie z porad informatyków, czy też osób pracujących w serwisie (np. w serwisie komputerów we Wrocławiu), które dopasują nam komputer do naszych potrzeb.

happy-kids-oglądasz-ekran_438-19316458W przypadku zakupu komputera bardzo ważne jest to by pamiętać, że sam komputer na nic nam się nie przyda. Jeżeli zdecydujemy się na zakup komputera stacjonarnego, ważne jest też by zakupić monitor, myszkę i klawiaturę. Często przydają się również głośniki i/lub słuchawki, dla osób które lubią słuchać muzyki oraz dla fanów gier. Dla osób zajmujących się pracą biurową pomocna może okazać się drukarka, skaner, fax lub inne urządzenie biurowe. W przypadku grafików i innych osób zajmujących się designem bardzo pomocny może być ekran do rysowania lu inne specjalistyczne sprzęty.

Nowości wśród laptopów

Obecnie coraz więcej sprzętów działa przez bluetooth co pozwala na oszczędzenie ilości kabli i niewygodnego łączenia  komputera z każdym sprzętem, który mamy w mieszkaniu.

Osoby poszukujące sprawnego sprzętu dla domowników powinny kupić sprzęt lepszej jakości, taki, który wystarczy na więcej lat używania go i nie będzie wymagał od domowników nie znających się na sprzęcie ciągłych wymian, napraw lub uaktualnień.

W przypadku komputera do użytku domowego, można również zdecydować się na zakup laptopa, którego niewielki rozmiar sprzyja mobilności oraz ogranicza koszty związane z zakupem dodatkowych sprzętów jak: monitor, mysz komputerowa, klawiatura, ale także: kamerka internetowa, głośniki, mikrofon etc.