Piękny i młodzieńczy wygląd są dla wielu osób niezwykle istotne, tak że nie szczędzą sił ani środków, by taki stan utrzymać lub przywrócić. Można uciekać się do różnych sposobów – stosować kremy i maseczki, dbać o właściwą dietę i odpowiednie nawilżenie skóry, jednak pewnych zjawisk nie da się powstrzymać całkowicie. Co wtedy?

Odmłodzenie skóry

Problem starzenia się jest szczególnie istotny dla kobiet. Wiele z nich mocno utożsamia się ze swoim wyglądem – a obecnie panujący kanon piękna nie wybacza nawet najdrobniejszych niedociągnięć. Dlatego w pewnym wieku wiele pań zaczyna martwić się tym coraz bardziej, poszukując równocześnie metod na zmniejszenie efektów starzenia się skóry. Ponieważ twarz jest zawsze widoczna, to na niej skupia się większość zabiegów „odmładzających” – i nie zawsze są to zabiegi, w których potrzebny jest skalpel.wygładzanie zmarszczek Wrocław

Często wystarczy odpowiednie ujędrnienie skóry, na przykład przez podanie podskórnie, przy pomocy cieniutkiej igły, kwasu hialuronowego. Jego rolą jest utrzymywanie wody w głębokich pokładach skóry, co podnosi jej napięcie i wygładza zmarszczki. Kwas hialuronowy, w przeciwieństwie do botoksu, można zastosować w obrębie niemal całej twarzy, a nie tylko na czole, skroniach i u nasady nosa. Zwiększa to więc jego możliwości. Efekty zabiegi utrzymują się przez około sześć miesięcy.

Kształt twarzy

Wśród usług oferowanych przez medycynę estetyczną popularna jest także wolumetria, czyli korekcja owalu twarzy. Różnymi środkami przyczynia się ona do przywrócenia twarzy proporcji charakterystycznych dla młodego wieku. Można tego dokonać albo przez odpowiednio aplikowane dawki kwasu hialuronowego lub przez zastosowanie specjalistycznych nici liftingujących – zawierają one substancje, których uwalnianie poprawia napięcie skóry. Ich działanie jest znacznie dłuższe i trwalsze niż w przypadku zwykłej iniekcji kwasu. Same nici są wykonane z materiałów, które ulegają rozkładowi w skórze, są więc bezpieczne i stanowią zagrożenia ani obciążenia dla organizmu. wygładzanie zmarszczek WrocławInnym zabiegiem, dość popularnym od pewnego czasu, jest mezoterapia igłowa lub bezigłowa. Polega na dostarczaniu do skóry substancji odżywczych, regenerujących lub leczniczych. Mezoterapia jest stosowana w dermatologii oraz w kosmetyce, może służyć zarówno celom estetycznym, jak i faktycznemu leczeniu nieprawidłowości w funkcjonowaniu skóry. Pozwala to także na wygładzanie zmarszczek, zwłaszcza drobnych, może być stosowane nawet u młodych osób. To rozwiązanie oferuje większość dobrych gabinetów medycyny estetycznej, w tym Denta4You z Krakowa Nowej Huty.