Praca kierowcy CE jest szczególnie wymagająca. W dzisiejszych czasach, coraz więcej jest stanowisk dla kierowców tirów. Wpływa na to powstawanie coraz to nowszych firm oraz ich szybki rozwój. Ze względu na wciąż zwiększającą się liczbę kierowców tirów, właściciele firm poszukują często pracowników spoza granic kraju. W taki właśnie sposób, ogłoszenia o pracy trafiają na polskie portale społecznościowe. Każdy, kto ma doświadczenie w tego typu pracy, może aplikować na kierowcę tira w Anglii.

Dlaczego wyjechać do Anglii?

Do dziś, wielu Polaków decyduje się na wyprowadzkę do Anglii i rozpoczęcie tam nowego życia w nowej pracy. Bycie kierowcą tira, szczególnie za granicą, może być trudne, przynajmniej na samym początku. Jednak praca ta ma wiele zalet. Są to między innymi:

  • Ciekawe zlecenia – firmy działające na terenie Anglii, mogą zaoferować nam zlecenia w kraju lub za granicą. W zależności od typu firmy i jej działalności, kierowcy CE mogą wyjeżdżać za granicę po to, by dostarczać towar do klienta lub w celu zaopatrywania sklepów. Zwiedzanie nowych miejsc, z pewnością należy do zalet takiej pracy.
  • kierowca C E w AngliiWyższa pensja – jak wiadomo, w Anglii zarobki są o wiele większe. Jest to szczególnie ważna cecha dla polskich kierowców. Funty brytyjskie można wymienić na złotówki, co może pomóc wielu osobom. Często bowiem, osoba która pracuje za granicą, wysyła część wypłaty swojej rodzinie.
  • Dodatki do premii – oprócz wysokich zarobków, kierowcy CE w Anglii mogą liczyć na pokaźne dodatki i premie. Praca kierowcy tira jest bardzo wymagająca. Często, podróże trwają kilka dni lub tygodni – w takich przypadkach kierowca jest zdany sam na siebie. W samochodzie znajduje się kabina, w której kierowca może spać czy gotować. Są to dość ciężkie warunki pracy – dlatego, w większości przypadków, pracodawca oferuje dodatkowe wynagrodzenie za konieczność spania w przyczepie. Poza tym, premie mogą być uznaniowe, za wykonanie dodatkowego zlecenia itp.
  • Możliwość znalezienia pracy poprzez agencję – zatrudnienie często odbywa się poprzez kontakt z agencją pracy. Agencja pomaga wielu kierowcom nie tylko znaleźć zatrudnienie, ale także dopasować ich doświadczenie do wymagań pracodawcy. Poza tym, pracownicy agencji pomagają szkolić kierowców z języka oraz zapoznają ich ze sposobami funkcjonowania w obcym kraju.

Anglia jest krajem, do którego najczęściej wyjeżdżają Polacy. Od wielu lat możemy słyszeć o obecności Polaków za granicą. Na pewno każdy z nas zna choć jedną osobę, która wyjechała do pracy właśnie na wyspy. W Anglii, posady są dobrze płatne. Osoby pracujące na stanowisku kierowcy CE w Anglii, mogą liczyć na o wiele wyższy zarobek niż w Polsce. Dodatkowo, kierowca znanego tira, może liczyć na ciekawe zlecenia i dodatki do premii.

Dlaczego chętniej wyjeżdżamy niż pracujemy w kraju?

Najczęstszym powodem, dla którego wyjeżdżamy z Polski, jest perspektywa znalezienia lepszej pracy. Dobra płaca, lepsze warunki zatrudnienia czy premie – to tylko niektóre z zalet, jakie do nas przemawiają. W przypadku kierowców tirów, płace są o 4 – 5 razy wyższe niż w Polsce. Lepsze warunki i lepsze zarobki wpływają na komfort życia. Oprócz tego, kierowcy tirów mają również możliwość na odłożenie sporej sumy pieniędzy, zwłaszcza jeśli chcą wrócić do Polski.