Wśród licznych produktów marki Garmin znajdują się akcesoria przydatne w wielu miejscach. Znajdziemy tu zaawansowane nawigacje samochodowe, sprzęt użyteczny podczas nurkowania, a także urządzenia szkoleniowe dla psów, a to tylko kilka przykładów. Jednym z najciekawszych akcesoriów jest zegarek Garmin Fenix 5, czyli najbardziej luksusowy i niebanalny zegarek, spełniający wszelkie wymagania. Oto co warto o nim wiedzieć.

Sportowy zegarek Fenix 5

Seria zegarków Fenix 5 została stworzona z myślą o miłośnikach sportu. Poszczególne funkcje pozwalają, między innymi, na pomiar tętna czy wybór profilu aktywności, zależnie od uprawianego sportu. Zegarek przystosowany jest do takich dyscyplin jak bieganie, pływanie, golf, kolarstwo, narciarstwo, a to jeszcze nie wszystko. Dla pływaków stworzono funkcję pozwalającą na przytwierdzenie zegarka do klatki piersiowej, dzięki czemu podczas pływania można mierzyć swoje tętno. Z kolei osoby biegające mogą kontrolować tętno w nadgarstku, a wioślarze mogą korzystać z licznika ruchów.

Producenci zegarka zadbali także o zaawansowaną nawigację znajdującą się w modelu Fenix 5. Urządzenie to pozwala na używanie sygnału GPS, dzięki czemu z łatwością można zlokalizować swoje położenie nawet z dala od głównej drogi. W określeniu lokalizacji pomaga także trzyosiowy kompas elektroniczny. Niezwykle przydatnymi funkcjami zegarka są również termometr i barometr, które odczytują krótkoterminowe zmiany ciśnienia powietrza.

Funkcje zegarka Garmin Fenix 5

Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii zegarek Garmin Fenix 5 potrafi znacznie więcej niż inne modele sportowych zegarków. Jakie jeszcze funkcje posiada? Ogromną jego zaletą jest stalowa konstrukcja, dlatego jest niezawodny w czasie uprawiania różnych sportów i różnego rodzaju warunkach. Posiada on także widget, za pomocą którego można szybko sprawdzić swoje statystyki oraz wytrzymałą baterię. Co ważne, w ustawieniach masz możliwość zaprogramować odpowiedni tryb, dzięki któremu bateria będzie zużywała mniej energii bądź więcej, w zależności od użytkowania.

garmin fenix 3

Dużym udogodnieniem jest także możliwość zmiany pasków. Do wyboru są zarówno silikonowe paski, jak i metalowe oraz skórzane klasy Premium. Możliwość ta pozwala na dostosowanie paska do swoich potrzeb, preferencji oraz uprawianego sportu. Wchodząc do basenu, z pewnością najbardziej przyda się pasek silikonowy, natomiast w czasie biegania lepiej sprawdzi się pasek skórzany. Dodatkowym plusem wymienianych pasków jest łatwe ich założenie. Można to zrobić szybko i sprawnie.

Warto wspomnieć również o możliwości sparowania zegarka z telefonem i tym samym otrzymywania powiadomień o wiadomościach i alertów właśnie w zegarku. Model ten posiada także funkcję online, dzięki której możesz udostępniać informacje w serwisie społecznościowym Garmin Connect. Z kolei dzięki funkcji GroupTrack posiadacz zegarka ma możliwość lokalizacji znajomego, który pojechał innym szlakiem. Dzięki temu podczas wspólnego wypadu nie musisz martwić się, że nie odnajdziesz bliskich na nowym terenie.

Stylowy zegarek i gadżet

Zegarek Fenix 5 pozwala na użytkowanie go na różne sposoby, dzięki czemu jest niezwykle przydatnym gadżetem. Oprócz funkcji praktycznych warto wspomnieć również o możliwości zmieniania wyglądu i tym samym dopasowywania zegarka do swoich preferencji i stylu. Zegarki mają możliwość zmiany wyglądu tarczy oraz pobierania różnorodnych widgetów, oraz aplikacji. Można wybrać również kolor samego zegarka i zmieniać jego paski, dzięki czemu gadżet ten możesz dokładnie dopasować do swojego stylu i zmieniać jego paski według okazji czy nastroju. Nie ma wątpliwości, że zegarek Garmin Fenix 5 jest urządzeniem zachwycającym pod każdym względem – pozwala na wygodne trenowanie i noszenie na co dzień. Ilość aplikacji sprawia, że staje się nieodzownym asystentem.