Wypadanie włosów to problem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn w każdym wieku. Jeśli każdego dnia tracisz bardzo dużą ich ilość, powinno skłonić Cię do szukania przyczyny tej dolegliwości. Jest to bowiem problem nie tylko natury estetycznej, ale i zdrowotnej. Nadmierna utrata włosów może bowiem być oznaką poważnej choroby, która zaatakowała organizm. Dowiedz się, jakie mogą być przyczyny utraty włosów oraz jak w skuteczny sposób poradzić sobie z tym problemem.

Najczęstsze przyczyny nadmiernej utraty włosów

Przyczyną nadmiernej utraty włosów może być przewlekły stres, a także anemia lub nieprawidłowa dieta. Niektóre leki wywołują skutki uboczne właśnie w postaci utraty włosów. Jednak przypadłość ta może świadczyć o tym, że w organizmie rozwija się poważna choroba ogólnoustrojowa.

Najczęściej nadmierne wypadanie włosów związane jest z chorobami tarczycy, cukrzycą, a także nowotworami. Może być wynikiem również różnego rodzaju chorób skóry, które osłabiają cebulki włosów. Przez to stają one podatne na uszkodzenie i wypadanie.

Włosy mogą wypadać także na skutek nieprawidłowej ich pielęgnacji. Jest to problem, który dotyczy głównie kobiet. Stosowanie źle dobranych kosmetyków, a także środków do stylizacji sprawia, że cebulki są szczególnie podatne na wypadanie. Bez względu jednak na to, co jest przyczyną tej sytuacji, warto dowiedzieć się, w jaki sposób skutecznie poradzić sobie z utratą włosów.

Jakie kosmetyki stosować przy nadmiernym wypadaniu włosów?

Jednym ze skutecznych sposobów na zapobieganie nadmiernemu wypadaniu włosów jest stosowanie odpowiednio dobranej pielęgnacji. Są to głównie preparaty, które mają wzmocnić cebulki włosów. Jeśli chcesz odpowiednio zadbać o swoje włosy, sięgaj po sprawdzone kosmetyki o udowodnionym działaniu. Dzięki temu możesz mieć pewność, że ich stosowanie poprawi kondycję Twoich włosów i staną się one zdecydowanie mocniejsze.

Oprócz kosmetyków możesz wybierać również suplementy diety, w których składzie znajduje się przede wszystkim skrzyp polny, a także biotyna. Stymulują one cebulki i nie tylko wyraźnie je wzmacniają, ale i pobudzają do wzrostu.

Jakie zabiegi stosuje się na wzmocnienie włosów?

Jeśli chcesz skutecznie zadbać o swoje włosy, to doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie jest mezoterapia igłowa skóry głowy. Mogą z niej skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy cierpią na łysienie. Zabieg ten jest niezwykle skuteczny, a jego efekty mogą Cię pozytywnie zaskoczyć.

Mezoterapia igłowa stosowana na skórę głowy hamuje proces łysienia i znacząco zmniejsza liczbę wypadających włosów. Doskonale nawilża, co z kolei przyczynia się do wzrostu nowych włosów. Efekty zapewniają nie tylko wstrzykiwane podczas mezoterapii substancje odżywcze, ale i mikrouszkodzenia, jakie powstają wtedy na skórze. W ten sposób jest ona stymulowana do pracy i odbudowy, co z kolei wpływa pozytywnie na cebulki włosów. Jeśli zabieg ten zostanie przeprowadzony na wczesnym etapie łysienia, to może być skuteczną alternatywą dla przeszczepu włosów.

W jaki sposób wykonuje się mezoterapię skóry głowy osoczem?

Wskazaniem do tego, aby u pacjenta przeprowadzić ten zabieg, jest przede wszystkim łysienie androgenowe, plackowate i rozlane. Mogą skorzystać z niego również osoby borykające się z problemem nadmiernej utraty włosów. Mezoterapia może być wykonana o każdej porze roku.

włosy

Przed przystąpieniem do zabiegu nie należy przyjmować przyjmować leków rozrzedzających krew ani farbować włosów. Cały proces trwa około godziny. Lekarz przeprowadza najpierw wywiad z pacjentem, a następnie pobiera od niego krew w celu uzyskania z niej osocza. Następnie stosuje maść znieczulającą na skórę głowy, aby zminimalizować dyskomfort pacjenta. Za pomocą igły i strzykawki wprowadza pod skórę pozyskane wcześniej osocze. Wstrzykuje je w konkretne miejsca na głowie, czyli tam, gdzie doszło do utraty włosów. Po zabiegu wykonuje także delikatny masaż skóry głowy, aby osocze bogatopłytkowe rozprowadziło się w równomierny sposób.

Kilka dni po wizycie w gabinecie, który oferuje wykonanie mezoterapii igłowej na włosy w dla pacjentów m.in. z Sopotu, nie można wystawiać się na ostre słońce, korzystać z sauny czy środków do stylizacji fryzury. Pierwsze efekty pojawiają się po około 14 dniach, a najlepsze rezultaty widoczne są po 3 miesiącach od zabiegu.