Niezbędne dla dziecka rzeczy rodzice powinni zakupić już w momencie, gdy kobieta znajduje się w ciąży. Dzięki temu, gdy maluch pojawi się na świecie nie będzie konieczności szybkiego i nerwowego dokonywania zakupów, które mogłyby być wówczas nieprzemyślane. Mimo, że obecnie zarówno w telewizji, jak i w internecie możemy napotkać wiele reklam, które przedstawiają różnego rodzaju produkty warto dokładnie zastanowić się czy dana rzecz będzie nam potrzebna czy nie jest to zwykły chwyt marketingowy. Co zatem przygotować, aby dziecko miało zapewnione jak najlepsze warunki?

 

Odpowiednio ubranka dla noworodka

Ubranka powinny być się dobrane zarówno pod kątem rozmiaru, jak i ze względu skład materiałowy. Nie warto kupować dużej ilości ubranek na zapas, gdyż maluch bardzo szybko rośnie i muszą być one szybko zmieniane. Ubranka najlepiej kupować w specjalistycznych sklepach, których produkty są najwyższej jakości. Najlepiej zdecydować się na ciuszki bawełniane nieposiadające nadmiernej ilości zdobień np. koralików czy koronek, które mogłyby powodować dyskomfort dziecka. Dobrym pomysłem jest wybieranie modeli rozpinanych w kroku lub śpioszków i pajacyków, dzięki którym możliwe będzie szybkie i wygodne zmienianie pieluchy. Istotne jest również aby po zakupieniu wszystkie ciuchy wyprać tak, aby pozbyć się ewentualnych czynników alergicznych, a także bakterii czy zarazków. Należy również zadbać o odpowiednie dla dziecka kocyki różnej grubości, które będą wykorzystywane zarówno do okrycia dziecka, jak i jako dywanik czy miejsca do zabaw. Zakupione kocyki będą służyły przez długi czas dlatego warto zdecydować się na trwałe, wysokiej jakości produkty. Wyprawka dla noworodka powinna być wykonana z dobrej jakości materiałów, aby służyła odpowiedni czas, a także, aby rodzice maluszka mogli z nich korzystać bez obaw o dobro dziecka.

 

Kosmetyki do pielęgnacji dziecka

Koniecznie należy zadbać o zakup odpowiednich kosmetyków, które są przeznaczone dla malucha. Wśród nich powinien znaleźć się krem do pielęgnacji, kremy na odparzenia, krem ochronny, a także delikatne środki do kąpieli. Obecnie kosmetyki te są łatwo dostępne zarówno w specjalistycznych sklepach jak i większych marketach. Warto również zaopatrzyć się w nawilżane chusteczki dla niemowląt oraz patyczki, dzięki którym łatwiej będziemy mogli zadbać o higienę dziecka.

 

Wózek, nosidełko, chusta, czyli sposoby na podróżowanie z dzieckiem

Ważnym elementem wyprawki jest również wózek lub nosidełko dla dziecka. Obecnie możemy wybierać spośród wielu modeli wózków, które cechują się różną wielkością, wytrzymałością, wysokością i dodatkowymi akcesoriami. Można zakupić wózki zarówno dostosowane do spokojnych spacerów po mieście jak i ich wersję przystosowaną do jazdy np. po utwardzonych drogach czy leśnych ścieżkach. Są one wówczas wyposażone w mocniejsze gumowe koła. Popularnym sposobem noszenia dziecka jest wykorzystanie specjalistycznej chusty. Według ekspertów jest to bardzo dobry sposób, który zarówno zadba o prawidłowy rozwój dziecka i zapewnij ważną w pierwszych chwilach życia bliskości z matką. Chusty do noszenia powinny być zakupione w profesjonalnych sklepach dzięki czemu mamy pewność, że są one odpowiedniej wielkości i dziecko będzie całkowicie bezpieczna. Dodatkowo należy również zadbać o odpowiednią kołdrę z wypełnieniem dla dzieci, które zapewnią spokojny i bezpieczny sen dziecka.

chusta dla niemowlaka

Pierwsze zabawki dla dziecka

Pierwsze zabawki dla dziecka nie są skomplikowane czy rozbudowane. Proste przytulanki, grzechotki czy maty edukacyjne są dobrym pomysłem i zapewnią one zarówno rozrywkę jak i wspomogą rozwój dziecka. Mata edukacyjna jest idealnym sposobem na rozbudzenie w dziecku zainteresowania światem oraz pobudzenia jego aktywności ruchowej. Zabawki powinny być wykonane z odpowiednich materiałów, które nie będą powodowały alergii i będą całkowicie bezpieczne. Koniecznie należy sprawdzać określony przez producenta wiek, dla którego została przeznaczona zabawka. Wówczas wybór odpowiednich akcesoriów będzie znacznie łatwiejszy i będziemy mieli pewność, że nasze dziecko będzie w stanie bawić się danym przedmiotem. Przydatne mogą okazać się również wszelkiego rodzaju pozytywki lub grające elementy które uspokoją dziecko i odwrócą jego uwagę zwłaszcza gdy będzie płaczliwe lub nie w humorze. Warto pamiętać, że maluchy szybko nudzą się zabawkami dlatego konieczne będzie ich regularne wymienianie. W przypadku gdy dziecko bawi się przez dłuższy czas daną zabawką należy zadbać o jej higienę, gdyż w tym wieku dzieci mają tendencje do wkładania rzeczy do buzi co sprzyja szybkiemu rozwijaniu się bakterii.