Dekorując pokój dziecięcy zależy nam, by stanowił przyjazne i pogodne miejsce, w którym dziecko będzie czuło się bezpiecznie i będzie mogło wypoczywać. Dlatego wśród elementów wystroju oprócz mebli i zabawek powinny pojawić się obrazki i plakaty, które uatrakcyjnią dzieciom przestrzeń. Wśród propozycji plakatów możemy znaleźć wiele. Najpopularniejsze okazują się oczywiście te z bohaterami różnych bajek, które stanowią faworyt wśród dziecięcych upodobań.

Plakaty z księżniczkami

Popularnością, głównie wśród dziewczynek, cieszą się plakaty z księżniczkami i innymi żeńskimi bohaterkami bajek. Tak więc znajdziemy na nich bohaterów rosyjskiej bajki Masza i Niedźwiedź, która cieszy oko najmłodszych odbiorców. A także różnego rodzaju przedstawienia bajkowych bohaterek – Elzę i jej siostrę Annę. Oraz szereg faworytek disneyowskich bajek – Arielkę, Bellę z Pięknej i Bestii.

W ostatnim czasie wzrosła za sprawą pewnej książki popularność skandynawskiego sposobu na wypoczynek. A mianowicie postanowiliśmy zacząć oddawać się błogiemu odpoczywaniu z rytmu sztuki hygge. Wokół samego sposobu wypoczynku rozrosła się cała estetyka i dlatego w pokojach dziecięcych coraz częściej pojawiają się przepiękne, minimalistyczne ilustracje. Specyficzny font, którym zapisane są wesołe napisy, a także wizerunki lasu i gór lub leśnych zwierząt – na przykład łosia pojawiają się w dziecięcych kolorach. Wbrew pozorom dziecięce plakaty nie muszą kipieć kolorami, by podobać się dzieciom. Okazuje się, że dla dziecięcego oka atrakcyjne są również proste grafiki z wyraźną kreską. Przedstawienia leśnych zwierząt – niedźwiedzie, wiewiórki, łosie królują w pokojach naszych pociech świetnie przy tym komponując się z resztą pokoju.

Wesołe ilustracje

Sztuka designu w Polsce ma się bardzo dobrze, dlatego bardzo popularne okazują się różnego rodzaju grafiki tworzone w programach graficznych. Zabawne koncepty, nierzadko przewrotne łapią nawet najmłodsze dzieci. Warto przed zakupem plakatu zwrócić uwagę na twórcę, nierzadko za niesforną ilustracją stoi cały artystyczny warsztat. Popularnością cieszą się też plakaty korespondujące z popularnymi dziełami, które stały się elementem popkultury.

pokój dziecięcyWarto w dziecięcy świat przemycać nieco sztuki. W ten sposób dziecko już od najmłodszych lat poznawać będzie znanych twórców. Poszerzone w ten sposób horyzonty przyniosą wspaniałe efekty, kiedy dzieci będą starsze i bardziej świadome. Nic więc zaskakującego w tym, że rodzice poszukują plakatów, które stanowią bajkowe interpretacje popularnych dzieł. Tak więc możemy znaleźć dziecięcą interpretację, i tak już bajkowej, Gwiaździstej nocy Vincenta van Gogha czy też przerobiony portret Mony Lisy albo Damy z łasiczką, która w interpretacji dzierży pluszowego misia.

Samochody, roboty, dziwne stwory

Oczywiście do lamusa nie odchodzą również plakaty prezentujące postaci z gier oraz samochody pojawiające się w bajkach. Istotnym elementem dziecięcej wyobraźni są też roboty, które królują na ścianach chłopięcych pokoi. Dziwaczne stwory pojawiające się w filmach animowanych również spoglądają na nas znad dziecięcego łóżka. Jeśli nasze pociechy nie boją się prezentowanych postaci – nic w tym zdrożnego, by w ich pokoju pojawili się bohaterowie Transformersów.

Plakaty w pokoju dziecięcym to świetny element wystroju, który pozwoli na rozwijanie dziecięcej wyobraźni. Dodatkowo jest to element estetyczny, który ubogaci dziecięcą percepcję. Proponując naszym najmłodszym zawieszenie plakatu na ścianie – sprawimy im przyjemność. Będą mogli codziennie obcować ze swoim ulubionym bohaterem, a ich zabawy staną się bardziej urozmaicone.


Magic & Style oferuje plakaty w ramie, obrazy na ścianę, a nawet fototapety, które z powodzeniem zastosujesz w pokoju dziecka.