Clubmaster to obok Aviatorów, Wayfarerów i Jackie Ohh zdecydowanie najbardziej popularny i najlepiej sprzedający się model oprawek w kolekcji marki Ray-Ban. Znany z klasycznych i prostych, a jednocześnie unikalnych i niezwykle modnych oprawek producent był pierwszym, który wprowadził okulary przeciwsłoneczne do świata mody. Początkowo dedykowane dla pilotów amerykańskich oprawki szybko zdobyły popularność wśród zwykłych użytkowników, dając marce zielone światło do tworzenia nowych, ciekawszych wariantów okularów. Tak też powstały kultowe Clubmaster.

Clubmaster – modne oprawki dla młodych

Jeśli w całej kolekcji marki Ray-Ban miałby się znaleźć jeden model, który przemawia przede wszystkim do młodych trendsettrów i osób podążających za najświeższymi trendami modowymi, z pewnością byłby nim model Clubmaster. Te nowoczesne, niepowtarzalne oprawki z wyrazistym charakterem oddającym młodość, wolność i modową swobodę tych, którzy po nie sięgają. Marka, pozostając wierna swojej zasadzie tworzenia okularów ponadczasowych zdołała przekształcić Clubmastery w obiekt pożądania i jeden z powodów, dla których popularność marki nie słabnie pomimo zmieniających się nieustannie trendów.

Clubmastery to oprawki, które pokochało przez lata wiele osób. Obok Aviatorów i Wayfererarów, oprawki te są zdecydowanie jednym z najlepiej sprzedających się i najbardziej rozpoznawalnych okularów w kolekcji marki, szczególnie wśród młodszego pokolenia. Ich charakterystyczny kształt, który w pierwszych latach obecności na rynku zyskał przezwisko „eyebrow” (z angielskiego „brew”) podkreśla delikatną, a zarazem drapieżną stylistykę okularów i pozwala, by te z powodzeniem noszone były zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. To połączenie grubszej górnej oprawki z dolną częścią wykonaną z cieńszego drucika ze stali nierdzewnej, które dzięki możliwościom zastosowanego plastiku udało się przez lata stworzyć w niezliczonych kombinacjach kolorystycznych.

Clubmaster na co dzień i do garnituru

Unikalna budowa oprawek Clubaster sprawiła, że trend na tego typu okulary stał się naprawdę silny i szybko podchwycony przez innych producentów. Z modowego punktu widzenia był on strzałem w 10 – grubsza część oprawki podkreśla naturalną linię brwi, jednocześnie nie przytłaczając twarzy i pasując do niemalże każdego kształtu zarówno twarzy męskich, jak i damskich. Nic dziwnego, że tak chętnie sięgają po nie zarówno Bruno Mars, jak i modelka Miranda Kerr – gwiazdy kochają możliwości, jakie daje im Clubmaster.

Choć sam kształt Clubmasterów jest dość nowoczesny, producent z powodzeniem odświeża go każdego roku o nowe, inspirowane także stylem vintage poprawki i kolorystykę. Wystarczy drobna zmiana koloru górnej oprawki czy szkła, by Clubmastery pasowały idealnie do koszulki i jeansów, letniej sukienki, garnituru, a nawet tak ekstrawaganckich elementów garderoby jak grube, zimowe płaszcze czy futro.

Gwiazdy w okularach Ray-Ban Clubmaster

Wpisanie w wyszukiwarkę hasła pokazującego zdjęcia celebrytów w okularach Clubmaster zwraca tak wiele wyników, że pozwala się zastanawiać czy istnieje w ogóle gwiazda, która kultowych oprawek Ray-Ban nie włożyła ani razu. Szczególną popularność modelu można dostrzec wśród celebrytów młodszego pokolenia – oprawki zajmują wyjątkowe miejsce w ekscentrycznej garderobie Bruno Marsa, klasycznych zestawieniach Granta Gustina, modowych kompozycjach modelki Mirandy Kerr, a nawet nietypowych stylizacjach młodziutkiej Maisie Williams. Na Clubmastery stawiają też bardziej klasyczne aktorki, jak Dakota Johnson czy Jessica Alba oraz eleganccy David Beckham i Theo James. Sama moda na Clumastery wśród celebrytów zaczęła się jednak znacznie wcześniej – na ekranie widywano w nich Jamesa Deana (Buntownik bez powodu), aktora wcielającego się w rolę kultowego Ferrisa Buellera, czy ubranych w garnitury mężczyzn z jednej z najbardziej rozpoznawalnych scen kina w filmie Wściekłe Psy. Clubmastery są obecne na modowym radarze gwiazd od czasu pojawienia się na rynku i nie zapowiada się, by szybko miały wyjść z obiegu. W końcu nic nie dodaje stylu i szyku tak łatwo i tak skutecznie, jak para przyciemnianych okularów Ray-Ban.

zdjęcie główne: pinterest