Pogoda za oknem nie nastraja do większych aktywności, zwłaszcza na zewnątrz. W takie lodowato zimne wieczory przyjemnie jest zaszyć się w domu i spędzić miło czas z najbliższymi lub samemu, dając sobie kilka chwil relaksu. Nasze propozycje na jesienne wieczory.

Dobry film na poprawę humoru

X Muza jaką jest kino daje nam doskonałe perspektywy na spędzenie wieczoru. Na zły humor można włączyć dobrą komedię – miłośnicy odlschoolowego kina zadowolą się perypetiami inspektora Clouseau w „Różowej Panterze” lub przygodami „Żandarma z Saint-Tropez”. Tym, którzy wolą dobry suspens, ale i dawkę inteligentnego humoru, z pewnością przypadnie do gustu film „Włoska robota” lub „Iluzja”. Dla odważnych polecamy „Carrie” – remake kultowego horroru na motywach powieści Stephena Kinga o tym samym tytule.

filmy o Jezusie

Jeśli ktoś woli jednak spokojne, wartościowe kino, na pewno zwróci swoją uwagę na filmy o tematyce religijnej – na przykład filmy o Jezusie albo fabularyzowane dokumenty o życiu świętych. Dla zupełnego uspokojenia i wyciszenia się warto sięgnąć po filmy przyrodnicze – znakomity „Makrokosmos” lub „Mikrokosmos” ze wspaniałą, monumentalną muzyką ukoją zszargane nerwy.

…lub smaczny posiłek

Jesienna szaruga to prosta droga do zimowej chandry – dlatego trzeba zapewnić organizmowi porządną dawkę witamin i minerałów. Po jesieni zazwyczaj w sklepach jest mnóstwo warzyw i ciągle sporo owoców. Przygotuj lekką sałatkę z orzechami – orzeszki zawierają sporo magnezu, który wpływa na prawidłowy przebieg licznych procesów w ludzkim organizmie. Każdy łasuch chętnie wpałaszuje pyszne ciasteczka – w wersji light można zastąpić masło olejem roślinnym, który nie psuje smaku tak, jak margaryna.

filmy o Jezusie

Białą mąkę można zastąpić w niektórych przepisach marchewką startą na drobnych oczkach. Czasem jednak warto pozwolić sobie na małe dietetyczne „grzeszki” i upiec pyszną blachę brownies lub karmelowego blondies albo mnóstwo muffinek wypełnionych pysznościami – czekoladą, żurawiną, orzeszkami, rodzynkami… Takie kulinarne osiągnięcia są zazwyczaj proste do przygotowania. Najlepiej smakują dzielone wspólnie z przyjaciółmi, do lekkiego, różowego wina.