Wakacje nad polskim morzem to przede wszystkim wakacje dla naszego zdrowia. Z uwagi na morski klimat, nasz organizm musi przygotować się do przetrwania w innych warunkach i co za tym idzie, intensywniejszego działania.  Taka zmiana klimatu wpływa pozytywnie na działanie układu odpornościowego, poprawia jego działanie i pomaga nam cieszyć się lepszym zdrowiem. Szczególnie dobry jest morski klimat dla dzieci. Bałtyk to najpopularniejszy kierunek wypoczynkowy dla rodzin z dziećmi!

Jod nad Bałtykiem – działanie

Popularny i często chwalony jod wspomaga działanie tarczycy. Tarczyca jest gruczołem, który produkuje hormony, odpowiedzialne za działanie wielu różnych układów w naszym ciele: układu nerwowego, mięśniowego, krążenia. Tarczyca odpowiada również za naszą wagę, kondycję psychiczną i temperaturę ciała. Jeżeli w naszym nieogranie jest niedobór jodu zaczynamy zmagać się z brakiem energii, problemami emocjonalnymi, tyciem, ponadto nasze włosy i paznokcie robią się słabe. Aby uniknąć tych przykrych dolegliwości warto spędzić co najmniej dwa tygodnie w morskim klimacie. Bryza morska pozwala na dotlenienie organizmu, oczyszcza i nawilża płuca oraz oskrzela. Pobyt nad morzem niesie również ukojenie alergikom, bowiem wiatr od morza niesie czyste, wolne od pyłków powietrze.

apartamenty nad morzem na wynajem gdzie szukać

Bałtyk nie tylko w lecie

Co ważne w przypadku odpoczynku nad Bałtykiem najkorzystniej jest spędzać czas między marcem a październikiem. Właśnie wtedy w powietrzu jest najwięcej jodu. Jeżeli więc zależy nam na walorach zwrotnych pobytu nad morzem, warto zaopatrzyć się w ciepłą kurtkę. Warto jednak dodać, że pobyt w miesiącach wakacyjnych ma również wiele zalet, a Bałtyk z roku na rok cieszy się niegasnącym entuzjazmem wśród turystów.

Apartamenty nad morzem na wynajem

Przy wyborze noclegów nad morzem blisko plaży warto kierować się naszymi potrzebami. Jeżeli jedziemy nad morze by spędzić rodzinne wakacje z małymi dziećmi, dobrze jest zdecydować się na nocleg przyjazny dzieciom, w którym znajduje się dużo atrakcji dla nich: place zabaw, kluby malucha i inne. Warto znaleźć miejsce blisko morza, tak by cały dzień nasze pociechy mogły korzystać z dobroczynnego wpływu morskiego powietrza.  Dobrym pomysłem jest również zabranie ze sobą zabawek i akcesoriów do aktywności na plaży, szczególnie gdy planujemy letni urlop. Dziecko nie będzie się nudziło, a my będziemy mieć pewność, że długo przebywa w pozytywnym dla niego klimacie.

W przypadku gdy na wakacje wybieramy się sami lub w parze, dobrze wybrać jest nocleg w spokojnym miejscu, w którym nie ma wielu rodzin z dziećmi. Hałasy, które dzieci robią, mogą być męczące dla każdego kto dzieci nie ma oraz dla tych którzy wyjechali na wakacje by od dzieci odpocząć. Polecana firma, która zajmuje się wynajmem apartamentów nad morzem to Seaside Apartamenty. Firma ta posiada szeroki wybór apartamentów nad morzem na wynajem w Kołobrzegu, Grzybowie czy Mielnie. Klienci chwalą sobie wysoki standard oraz profesjonalne podejście.