Pierwsze odwiedziny u maluszka to niezwykle ekscytująca chwila. Nikt oczywiście nie wyobraża sobie takiego spotkania bez przyniesienia chociaż najmniejszego, symbolicznego prezentu witającego maleństwo na świecie. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy trzeba się na konkretny podarunek zdecydować – ilość asortymentu w sklepach z akcesoriami dla dzieci jest wręcz przytłaczająca! Postanowiliśmy więc zebrać garść propozycji, które z pewnością okażą się trafionym, a jednocześnie praktycznym prezentem dla noworodka.

Kocyki i beciki dla niemowlaka

Becik (często nazywany również rożkiem) to niezwykle praktyczny gadżet, który przyda się każdej młodej mamie. Zawinięty w becik maluszek będzie czuł się bezpiecznie, a stuprocentowa bawełna zapewni mu komfortowy i przytulny wypoczynek zarówno w łóżeczku, jak i ramionach mamy. Beciki Black Plum to piękny design, który przyciągnie uwagę zarówno dziecka, jak i rodzica. Ich wypełniane to gruba, antyalergiczna ocieplina, która z pewnością nie pozwoli niemowlakowi zmarznąć. Becik to dobry prezent, nawet jeśli młoda mama ma ich już kilka.

Poduszka do karmienia – praktyczny gadżet

Poduszka do karmienia to praktyczny gadżet, o którym młode mamy często zapominają. Dzięki ergonomicznemu kształtowi i miękkiemu wypełnieniu, poduszka gwarantuje dziecku maksymalną wygodę podczas karmienia, a przy tym pomaga odciążyć plecy mamy. Zdejmowana poszewka poduszki pozwala na szybkie pranie, a jej ciekawy design i kolorystyka przykuwają uwagę malucha. Poduszka może stać się jego nową, ulubioną zabawką!

Bezpieczeństwo dziecka – ochraniacz do łóżeczka

Miękki, bawełniany ochraniacz do łóżeczka to pewność, że maleństwo nie uderzy się przypadkowo podczas przewracania się na boczki we śnie. Osłonka zaprojektowana w kształcie krokodyla to świetny sposób na ozdobienie pokoju dziecka, a przy tym zapewnienie maleństwu koniecznej ochrony. Młodzi rodzice z pewnością docenią taki podarunek.

Pierwsze zabawki dla maluszka

Kontrastowa zabawka dla niemowlaka, która już od pierwszych dni pomaga zwrócić uwagę malucha. Dzięki niewielkiej wadze i poręcznemu uchwytowi, dziecko może samo łapać zabawkę w rączkę i potrząsać nią, poruszając w ten sposób ozdobnymi wstążeczkami. Zabawka wspomaga też rozwój motoryki u dzieci i pobudza koordynację ruchową.

Proste, kontrastowe zabawki to doskonałe rozwiązanie dla niemowlaka, który dopiero zacznie chwytać przedmioty w swoje rączki. Dzięki wyraźnym kolorom dziecko skupia uwagę na zabawce, a węzełki pomagają pobudzić zmysł dotyku i rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej dziecka.  Szeleszczące skrzydełka to dodatkowy atut, który podobnie jak wszelkiego rodzaju grzechotki będzie dla dziecka nowym interesującym wrażeniem słuchowym.

Karuzele nad łóżeczko

Karuzela to zwykle jedna z pierwszych zabawek niemowlaka, której główną funkcją jest ułatwianie zaśnięcia dziecku. Karuzela 3 w 1 składa się z grającej melodie, obrotowej karuzelki, grającej pszczółki oraz trzech grzechotek. Zabawki doczepione do karuzeli mogą być wykorzystane również jako samodzielne zabawki. Wyraziste barwy zabawki i figurki zwierząt ułatwiają dziecku naukę rozróżniania kolorów i kształtów, a ruchome elementy nad główką maluszka pobudzą je do poruszania główką i śledzenia ich ruchów, a więc wzmocnią także mięśnie oczu.

Zabawek na rynku jest oczywiście wiele, dlatego zawsze warto podpytać rodziców o to, czy czegoś potrzebują zanim się do nich wybierzemy. Być może to właśnie karuzeli czy dodatkowego becika brakuje w łóżeczku ich dziecka?