Nie ma kobiety, która w swojej kosmetyczce nie miałaby co najmniej kilku podstawowych kosmetyków do makijażu.

Kosmetyki do makijażu – dlaczego kobiety tak chętnie się malują?

Wiele pań nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez makijażu, a jego wykonanie jest nieodłącznym elementem porannej rutyny większości przedstawicielek płci pięknej. Make-up bez wątpienia dodaje pewności siebie, ponieważ pozwala na podkreślenie i uwidocznienie kobiecych walorów oraz ukrycie mankamentów.

W sklepach wybór produktów do makijażu jest niezwykle szeroki, a każdy z kosmetyków przeznaczony jest do poszczególnych części twarzy, jak również daje odmienny efekt, służąc do różnych celów.

Podstawowym i najbardziej popularnym kosmetykiem jest podkład, który doskonale wygładza cerę, nadaje jej zdrowego koloru i pozwala na zatuszowanie niedoskonałości – wyprysków, jak i przebarwień. Gdy podkład nie daje wystarczającego krycia, wówczas przychodzi moment na użycie korektora, który skutecznie zakrywa niechciane niespodzianki lub worki pod oczami.

Następnym produktem, który skutecznie utrwala wcześniej nałożony podkład i korektor jest puder. W zależności od rodzaju danego produktu, ma on działanie matujące lub rozświetlające. Wiele kobiet często używa również produktów do konturowania twarzy.

Podstawą tego jest bronzer, dzięki któremu możliwe jest optyczne wyszczuplenie twarzy, nosa, jak i podkreślenie naturalnych rysów twarzy.

Kolejnymi produktami do konturowania, niezmiernie lubianymi przez kobiety, są róż oraz rozświetlacz. Pierwszy z nich doskonale podkreśla kości policzkowe, nadaje kolorytu i zdrowych rumieńców. Rozświetlacz zaś pozwala uzyskać efekt glow, czyli kuszącego błysku, który skutecznie chwyta za oko.

Wymienione produkty, mimo że jest ich naprawdę wiele, nie pozwalają jednak na pełne wykonanie makijażu. Zostały jeszcze dwa istotne elementy, bez których się nie obejdzie  – pomalowanie oczu oraz ust.

Makijaż oczu i ust – jakie produkty są najbardziej lubiane przez kobiety?

Pełny makijaż to taki, gdzie również oczy i usta są pomalowane. W przypadku oczu podstawowym produktem jest mascara, która skutecznie wydłuża i pogrubia rzęsy sprawiając, że wzrok staje się kuszący. Wiele pań na co dzień chętnie sięga również po cienie do powiek, które dopełniają całość, podkreślając inne wcześniej nałożone produkty do makijażu. Oprócz tego, bardzo popularnymi produktami są eyeliner oraz kredka, które wspaniale podkreślają oczy – powiększają je i uwidaczniają.

Po oczach, przychodzi pora na usta i w tym przypadku również asortyment produktów jest niezwykle szeroki. Błyszczyki nadają delikatnego koloru i efektu glow, przez co doskonale nadają się dla młodych dziewcząt, które zaczynają swoją przygodę z makijażem.

Mocniejszymi i jednocześnie o wiele trwalszymi produktami są pomadki i szminki, których ilość odcieni oraz kolorów dostępnych w sklepach może przyprawić o zawrót głowy. Jedne panie wolą delikatne, nudowe barwy, inne zaś stawiają na mocne i wyzywające.

Dla wszystkich miłośniczek odważnych kolorów doskonałą propozycją są produkty od marki Dose of Colors, które bez wątpienia zadowolą każdą klientkę, która oczekuje od szminki lub pomadki czegoś więcej.

kosmetyki jesienne

Nietypowy makijaż ust – wypróbuj go z Dose of Colors

Marka Dose of Colors oferuje pomadki, szminki i błyszczyki w odważnych, mocnych i żywych kolorach. Wybór produktów jest niezwykle szeroki, a każdy z nich charakteryzuje się wysoką zawartością pigmentów i wyjątkową formułą. Pomadki, szminki i błyszczyki od Dose of Colors długo utrzymują się na ustach, zaś ich aplikacja jest niezwykle szybka i prosta.

Intensywne i niepowtarzalne kolory bez wątpienia przyciągną wzrok każdego. Fioletowe, różowe czy może niebieskie usta? Z Dose of Colors możliwe jest wszystko. Ich produkty są gwarancją uzyskania zniewalającego efektu, na którym tak wielu kobietom zależy. Odcieni fioletów, różu i niebieskiego jest naprawdę wiele, a każdy z nich dostępny jest zarówno w wersji matowej, jak i błyszczącej.

Kuszące usta to bez wątpienia marzenie każdej przedstawicielki płci pięknej, a z Dose of Colors jest to możliwe. Usta pomalowane intensywnym kolorem różowym, skontrastowane odważnym i mocnym makijażem oczu, to gwarancja zaskakującego i skutecznie łapiącego za oko looku. W przypadku ust można bez obaw szaleć, ponieważ mocno pomalowane usta są ikoną kobiecości.