Wakacje coraz bliżej, a Ty nie masz pomysłu, jak ciekawie zorganizować czas swoim pociechom? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Nad polskim morzem, w wakacje organizuje się obozy konne dla dzieci i młodzieży. Jeśli mieszkamy w mieście, w którym nie ma dostępu do morza, warto zdecydować się na wysłanie naszych dzieci na obóz konny.

Konie są zwierzętami szczególnie ukochanymi przez dzieci. Wielu instruktorów lub hodowców koni, swoją przygodę zaczynało również jako dziecko. Wysyłając nasze dziecko (lub dzieci) na obóz, możemy rozbudzić w nim nową pasję. Przebywanie z końmi wymaga dużej cierpliwości i zaangażowania.

Jak wygląda obóz konny?

Na obozie, dzieci mają zapewnione wyżywienie, nocleg oraz czas wolny i zajęcia ze zwierzętami. Lekcje jazdy odbywają się codziennie w wyznaczonych godzinach. Obozy są przeznaczone dla dzieci w każdym wieku – warto jednak dodać, że instruktorzy dbają o odpowiedni podział dzieci. Podziału takiego dokonuje się biorąc pod uwagę wiek dzieci oraz ich doświadczenie w jeździe. Dzieci do lat siedmiu, stanowią osobną grupę. Kolejną grupą są dzieci w wieku 8-12 lat. Reszta dzieci, może mieć do 18-19 lat. Oprócz wieku, instruktorzy dzielą wszystkich uczestników obozu na tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z końmi oraz na dzieci i młodzież, która umie oswoić i osiodłać konia. Dodatkową grupą mogą być osoby, które świetnie radzą sobie na koniu, a ten obóz nie jest ich pierwszym tego typu wydarzeniem.

Konie – pasja wielu dzieci

obóz konny dla dzieci i młodzieżyJazda konna i przebywanie z tymi zwierzętami, jest sposobem na spędzanie wolnego czasu dla wielu dzieci. Mnóstwo jest osób, które kochają konię, jazdę na nich oraz przebywanie w stajni. Na obozie konnym, każde dziecko będzie miało szansę poćwiczyć jazdę na koniach lub kucykach. Poza tym, instruktorzy uczą dzieci i młodzież, jak należy się zachowywać w towarzystwie koni. Dzieci mogą więc dowiedzieć się jak najwięcej o swoich ulubionych zwierzętach. Poza tym, maluchy które wcześniej nie  miały kontaktu z końmi, są zapoznawane z ich zwyczajami.
Konie to zwierzęta płochliwe. Zadaniem instruktorów jest oswajanie dzieci z nimi, uczenie ich wszystkiego co konie lubią, lub czego się boją. Zdobywanie wiedzy na temat koni, umożliwi dzieciom na łatwiejsze nawiązanie kontaktu.

Wypoczynek nad morzem, wśród rówieśników i z końmi, które kochają dzieci, to odpowiedni typ wakacji, które warto zapewnić swojemu dziecku. Oprócz nauki jazdy na koniu, maluchy mogą spędzać wiele czasu na plaży, kąpiąc się w morzu. Obecnie, coraz częściej możemy skorzystać z takiej oferty. Obozy konne dla dzieci w każdym wieku, poprawią jego wiedzę, zapewnią rozrywkę i wspomnienia.