Feromony dla mężczyzn zyskują w ostatnim czasie coraz więcej zwolenników, którzy uważają, że po ich użyciu wzbudzają oni znacznie większe zainteresowanie płci przeciwnej. Dostępne są między innymi feromony w perfumach, a także feromony w wodzie kolońskiej oraz płynie po goleniu. Te wszystkie środki mają za zadanie zapewnić mężczyznom powodzenie u wszystkich kobiet, a także efekt charakterystyczny dla samca alfa. W Polsce przybywa osób stosujących feromony, a producenci zacierają ręce na te trendy. Nasuwa się jednak pytanie, czy feromony rzeczywiście działają, czy też jest to jedynie marketingowa sztuczka nastawiona na czysty zysk?

Działanie feromonów w praktyce

Ludzkie feromony są substancjami semiochemicznymi, które ludzie wydzielają przykładowo w celu przyciągnięcia uwagi osobnika płci przeciwnej. Są z reguły niewidoczne gołym okiem oraz bezwonne, jednak skutecznie wzbudzają zainteresowanie odpowiedniej osoby. Produkty, które zawierają feromony również są zwykle pozbawione zapachu, choć zdarzają się również zapachowe perfumy-feromony. Jak więc stosować środki z feromonami? Produkty bogate w feromony należy stosować bardzo ostrożnie, ponieważ w dużych ilościach mogą mieć one brzydki zapach. Wystarczy zaaplikować odrobinę perfum z feromonami na nadgarstki.

Rezultaty rzekomo pojawiają się nawet po 15 minutach od ich użycia. Jeśli zdecydujesz się na zakup feromonów musisz pamiętać, że pod wpływem wody zmywają się i konieczne jest ich codzienne stosowanie. Producenci zapewniają dodatkowo, że skuteczność ich środków ma miejsce nawet przez 12 godzin od aplikacji.

Skuteczność feromonów dla mężczyzn

Podobnie jak w przypadku większości tego typu środków, feromony mają swoich zwolenników oraz zagorzałych przeciwników. I jedni, i drudzy są święcie przekonani o swojej racji. Jeżeli zastanawiasz się, czy twoje życie uczuciowe stanie się bogatsze dzięki zastosowaniu feromonów, jedyną możliwością, aby się o tym przekonać, jest zakup tych środków i przetestowanie ich. Nie spodziewaj się mimo wszystko, że  obietnice producentów się na pewno spełnią. Gdyby feromony w kosmetykach rzeczywiście tak świetnie działały, jak twierdzą producenci, wszyscy stosujący je mężczyźni mieliby ogromne powodzenie. Warto więc sobie uświadomić, że skuteczne zwrócenie na siebie uwagi kobiety jest tylko pierwszym z kilku kroków do wzbudzenia jej prawdziwego zainteresowania. Panie zwracają uwagę na liczne drobiazgi i na ich podstawie podejmują swoją decyzję, czy dany mężczyzna jest wart ich czasu oraz uwagi. Nawet najlepsze perfumy z feromonami nie odwrócą uwagi od złego i nieodpowiedniego wyglądu, ordynarnego zachowania czy też braku osobowości. Potencjalna skuteczność feromonów dla mężczyzn właściwie nie jest w stanie zamaskować wyżej wspomnianych wad. Niewykluczone jest, że ewentualna efektywność feromonów ma związek z szeroko pojętą autosugestią. Mężczyzna czuje się dzięki nim pewniej, przez co o wiele lepiej wypada w kontaktach z kobietami.

W sklepie eRozkosz znajdziemy bardzo duży wybór feromonów dla mężczyzn.

Do wszelkich nowości warto podchodzić z odpowiednią rozwagą, ale nie oznacza to tym samym, że należy być sceptycznym wobec każdego tego typu odkrycia. Być może środki z feromonami dla mężczyzn rzeczywiście działają, być może ich rzekoma skuteczność ma o wiele więcej wspólnego z efektem placebo. Najważniejsza jest bowiem wiara w siebie, bez niej nawet najlepsze produkty z pewnością nie zadziałają.

Mówi się, że nie ma nic bardziej podniecającego dla kobiety niż fakt, że mężczyzna jest pewny siebie. Tak więc zdecydowanie warto na własnej skórze przetestować działanie feromonów, ponieważ albo one rzeczywiście działają, albo sobie to wmówimy i zyskamy na swojej pewności.