Dlaczego w swoich rozważaniach warto brać szkołę prywatną? Dlaczego zdecydowanie się na posłanie tam dziecka jest dobrym pomysłem?

Wybór idealnej szkoły dla dziecka nie jest łatwym zadaniem.  To decyzja, która wymaga odpowiednich przygotowań, przeprowadzenia poszukiwań i sprawdzenia zarówno statystyk, jak i opinii o placówce wśród rodziców, a także wśród dzieci.

Sprawdź, jakie są zalety szkoły prywatnej i dowiedz się, co możesz zyskać Ty i Twoje dziecko, jeśli razem z pociechą wybierzecie placówkę niepubliczną.

Zapewnij swojemu dziecku możliwie najlepszy poziom nauczania

Choć niektórym może wydawać się to błahostką, to jednak wybór odpowiedniej szkoły dla malucha jest niezwykle istotną kwestią. Po przedszkolu, w którym pociecha uczyła się stopniowo rozwijać swoje umiejętności oraz poznawać nowe dziedziny i poszukiwać pasji, szkoła podstawowa, która nie będzie odpowiednio dopasowana, może okazać się dużym szokiem. Kończy się tam bowiem zabawa, a zaczyna nauka.

Dlatego warto poszukać miejsca, w którym cały początkowy proces edukacji będzie odpowiednio wyważony i poprowadzony w taki sposób, aby dziecko nie zniechęciło się już na starcie do nauki. W przeciwnym razie w przyszłości może ono nie tylko nie chcieć się uczyć, ale również mieć spore problemy z przyswajaniem wiedzy, co oczywiście będzie miało przełożenie zarówno na jego stopnie w procesie nauczania, jak i na całą jego przyszłość, gdy przyjdzie czas wyboru szkoły średniej czy uczelni wyższej.

Ogromną zaletą szkół prywatnych, które cieszą się uznaniem i renomą zarówno wśród rodziców i specjalistów, jak i wśród dzieci, jest fakt, że mają one bardzo wysoki poziom nauczania. W takich placówkach nie ma miejsca dla nauczycieli i wychowawców zniechęconych do wykonywania swojego zawodu oraz pozbawionych pasji.

katowice szkoły podstawowe

Ponadto szkoły prywatne, regularnie wysyłają swoją kadrę pracowniczą na liczne kursy oraz szkolenia, które pomagają im rozwijać posiadaną wiedzę oraz zdobywać i rozszerzać swoje umiejętności pedagogiczne, które na tym etapie są niezwykle istotne. Dzięki temu szkoła prywatna gwarantuje zrównoważony proces nauki, dopasowany do indywidualnych potrzeb dziecka.

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, wybierając szkołę dla malucha, jest wyposażenie placówki i możliwość korzystania z innowacyjnych narzędzi edukacyjnych. Pod tym względem szkoły prywatne często są o wiele lepiej wyposażone. Posiadają one fundusze na rozwój, które finansowane są między innymi z czesnego opłacanego przez rodziców. Nie muszą bazować tylko i wyłącznie na dofinansowaniu z MEN i czekać na rozpatrzenie wniosków, co znacznie wydłuża proces.

W dobrze wyposażonych salach w szkołach prywatnych uczy się znacznie mniej dzieci niż w szkołach publicznych. To kolejna kwestia, która jest niezwykle istotna. Niewielkie grupy i klasy sprawiają, że nauczyciele mają możliwość bardziej indywidualnego podejścia do ucznia i przystosowania programu nauczania do jego potrzeb.

Zanim się zdecydujesz – sprawdź!

Zanim podejmiecie razem ostateczną decyzję o tym, do jakiej szkoły posłać malucha, nie zapomnij o tym, aby dokładnie sprawdzić interesujące Cię placówki. Warto nie tylko bazować na tym, co przeczytasz w internecie, ale również wybrać się tam z dzieckiem. Szkoły coraz częściej organizują ciekawe atrakcje z okazji tak zwanych Drzwi Otwartych oraz umożliwiają zapoznanie się z programem nauczania, kadrą pedagogiczną, a także uczestniczenie lub obserwację zajęć dydaktycznych, aby móc w pełni ocenić podejście do maluchów oraz sposób prowadzenia zajęć i zdecydować, czy jest on odpowiedni i spełnia oczekiwania rodziców oraz dziecka.

szkoła podstawowa prywatna katowice

Pamiętaj, że wybór szkoły dla dziecka to Twoja decyzja, jednak warto podjąć ją wspólnie ze swoją pociechą. Zapytaj dziecka o zdanie, dowiedz się, jakie ma preferencje. Czy zależy mu na tym, aby w szkole były zajęcia plastyczne, a może jednak sportowe? Poza samą nauką możliwość rozwoju pasji i zainteresowań to niezwykle ważny element całej edukacji Twojego malucha.

Warto od samego początku pielęgnować takie kwestie, aby dziecko miało możliwość łatwiejszego wyboru w kwestii tego, czym chce się w przyszłości zajmować, a także, aby mogło poświęcać czas wolny na robienie czegoś, co naprawdę lubi. Dodatkowe zajęcia i koła zainteresowania to doskonały sposób na rozwój kreatywności i pasji. W nowoczesnych szkołach publicznych dzieci mogą korzystać z bardzo szerokiej oferty tego typu, co dodatkowo sprawia, że wybór takiej placówki jest świetnym rozwiązaniem.